HAYALİMİZDEKİ İŞBİRLİĞİ: DRIES VAN NOTEN VE CHRISTIAN LACROIX

Koleksiyonun yıldızı, ikilinin beraber tasarladığı gelinlik oldu!

Kendi kulvarında bir ikon olan Dries Van Noten, geçtiğimiz Çarşamba günü Paris Moda Haftasında İlkbahar Yaz 2020 koleksiyonunu gösterdi.

Christian Lacroix ile işbirliği yapan ünlü tasarımcı, yeni koleksiyonu ile izleyenleri büyüledi.

“DVN*XCLX” logoları ile işbirliğinin ipuçlarını veren Dries Van Noten, Lacroix defilelerinde görmeye alışkın olduğumuz güller ile konuşulanları doğruladı. 
İki tasarımcı için mükemmel bir karışım olan yeni koleksiyonun işbirliği beş ay önce gizlice yapıldı. Koleksiyondaki hacimli ceketler, grafik desenli siyah beyaz çiçekli tasarımlar, zebra desenleri ve gösterişli parçalar izleyenlerin beğenisini topladı. Sonbahar 2019 koleksiyonunda platformlu ayakkabılar ile konuşulan Van Noten, geleneği İlkbahar 2020 koleksiyonunda da sürdürdü. Leopar desenli, çiçekli brokarlı ve Lacroix’nın ikonik pembesi ile süslenen ayakkabılar, iki tasarımcının da estetiğini yansıtmayı başardı. 

Finalde gösterilen gelinlik ise Lacroix’nın ikonik tasarımlarına atıfta bulundu. Transparan organza ve tüyler ile tasarlanan elbise, günlük bir beyaz askılı ve pantolon kombininin üzerine yerleştirildi. Büyük tüylü bir taç ve gold platformlu botlar ile tamamlanan tasarım, hem Lacroix’nın hem de Van Noten’in kişiliğini yansıttı..