HAYAT OKULU AÇILIYOR

HAYAT OKULU AÇILIYOR

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 31 Ağustos 2014
HAYAT OKULU AÇILIYOR


Bir dönemin arabesk filmlerinin hit cümlesiydi, ‘Hayat okulundan mezun olmak'... Tabii o filmlerde kaderin sillesini yemiş, okula gidemediği için hayat şartlarında yoğurulmuş ‘delikanlı' adamlarla ‘Mert' kadınlar izledik bol bol... Bahsedeceğimiz Hayat Okulu'nun (ne mutlu ki) bunlarla alakası yok. Aslında Hayat Okulu'nu tam da olması gereken noktaya, bir eğitim ve kültür festivaline dönüştüren bir organizasyon bu!

İlk olarak Londra'da açılan ve bugüne kadar 70.000 katılımcının hayatlarına etki eden The School of Life (Hayat Okulu), ünlü yazar Alain de Botton'un liderliğinde “hayat için iyi fikirler” sunmak amacıyla kurulan kültürel bir girişim. ‘Okul', bu sonbaharda Melbourne, Paris, Amsterdam, Antrep ve Belgrad'ın hemen ardından İstanbul'da faaliyete geçecek. İstanbul'da İstanbul Bilgi Üniversitesi ev sahipliğinde santralistanbul'da gerçekleşecek etkinlik 13 Ekim'de başlayacak.

Hayat Okulu'nda neler olacağına gelince... Organizasyonda felsefe, edebiyat, psikanaliz ve görsel sanatların yaklaşım ve rehberliği aracılığıyla tasarlanan dersler, atölyeler ve sıra dışı etkinlikler yer alacak. Amaç, katılımcıların kültürel ufuklarını genişletmek, hayatı beklenmedik yeni bakış açılarıyla görmek ve yeni sorulara kapı açmaya yardımcı olmak.

Akademik kadro ve konuşmacılar arasında psikoloji, edebiyat, felsefe, tiyatro, tasarım, medya gibi farklı alanlardan isimlerin yer aldığı The School of Life Istanbul'un açılış töreni Zorlu PSM Drama Sahnesi'nde yapılacak özel sunum ile gerçekleşecek. Alain de Botton, The School of Life İstanbul'da, Türkiye'den ve dünyadan önde gelen yazar, sanatçı ve düşünürleri ağırlayacak.


Kayıt içinse elinizi çabuk tutmanızda fayda var. Eylül ayı içerisinde www.theschooloflife.com/istanbul adresine giderek kayıt olabilirsiniz.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.