HAYATIN SESİNİ DİNLEYİN

Bu hafta da şehrin her yerinde cazdan klasiğe müziğin sesi yükseliyor.Yine dopdolu bir hafta bizleri bekliyor. Havaların ısınmasıyla birlikte daha da yoğun geçecek olan konser programlarımızı şimdiden yapmalıyız. Festivaller kapıda. Zamanla açık hava konserlerinin çekiciliğiyle de karşılaşacağız ancak şimdilik kapalı salonlardayız....

İlk olarak Salon IKSV'nin programına göz atalım. 16 Nisan'da Amerikalı indie-rock müzisyeni Kurt Vile solo bir konser verecek. İlk olarak “The War on Drugs” isimli grupla adını duyuran Kurt Vile, sonrasından gruptan ayrılarak kendisine solo bir kariyer planı çizdi. Özellikle son albümü. “Wakin' on A Prettty Daze” ile de beğeni toplayan Kurt Vile'ı saat 21:30'da izleyebilirsiniz.

Salon'nun bir diğer konuğu ise yine indie-rock yapan ancak ismi sizleri yanıltmasın bu kez Belçika'dan bir ikili. “Madensuyu” adını verdikleri grup Stijn De Gezelle ve Pieterjan Vervondel'den oluşuyor. 17 Nisan'da sahne alacak grubu post-rock melodilerinden keyif alıyorsanız mutlaka izlemelisiniz.