HAZIR GİYİMİ BIRAKIYORLAR

JPG'den sonra ünlü Alman tasarım ikilisi Viktor&Rolf de hazır giyimi bırakıyor!

Erdem Oraylı ERDEM ORAYLI 04 Şubat 2015
HAZIR GİYİMİ BIRAKIYORLAR
Tıpkı Jean Paul Gaultier'nin birkaç ay önce açıkladığı gibi Viktor&Rolf de artık hazır giyim defilesi yapmayacaklarını ve Haute Couture, parfüm ve özel proje işlerine konsantre olacaklarını açıkladılar.


Moda dünyasını ‘Hızlı bir tempo, sonsuz randevular ve acımasız bir yarış' diye tanımlayan ikili, bu çalışma şekli içerisinde verimli olamamaktan şikayetçi olduklarını söylüyorlar.


Büyük hisseleri OTB gruba ait olan markanın İtalyan sahibi Renzo Rosso, bu durumu ‘Markanın lüks segmenti içerisinde en yüksek noktada pozisyonlanması için alınan stratejik bir karar' olarak açıklıyor.


1998'den bu yana Paris Moda Haftası kapsamında koleksiyonlarını sergileyen Alman tasarımcılar, birkaç gün içerisinde gerçekleşecek moda haftasında yer almayacak ve son hazır giyim koleksiyonlarını sadece özel randevular çerçevesinde tanıtacaklar.


Kararın Jean Paul Gaultier'nin hazır giyimi bırakmasıyla bir alakası olmadığını da söyleyen marka sözcüleri bunu ‘Sadece bir tesadüf' olarak tanımlasalar da hazır giyimdeki pastanın daralıyor olmasının etken olduğu da fısıltılar arasında...

Fotoğraf: İkilinin Paris Haute Couture 2015 Moda Haftası'nda sergilediği koleksiyondan.

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.