HER TELDEN

Biraz akustik, biraz caz, biraz klasik. Yine her telden çalıyoruz.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 10 Nisan 2014
HER TELDEN


Öncelikle haftanın en ilginç dinletisinden başlayalım. Daha önce de haberlerini verdiğimiz Karanlıkta Diyalog ve Karanlıkta Yoga'dan, hatta Karanlıkta Tiyatro'dan sonra şimdi de "Karanlıkta Müzik" sizleri bekliyor. Vokal topluluğu Grup Güzeliz, 11 Nisan'da Gayrettepe Metro İstasyonu'nda sahne alacak. Karanlıkta Diyalog'a katılmış biri olarak kesinlikle gidilmesi gerektiğini düşünüyorum. Detaylarına Biletix'ten ulaşabilirsiniz.

Bir diğer etkinlik ise, 12 Nisan'da Bronx Pi Sahne'de sizleri bekliyor. Sevilen gruplardan Redd, saat 22:00'de sahne alacak.~

İstanbul'un en yeni gösteri merkezlerinden biri olan Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi'nde ise; 3 etkinlik dikkat çekiyor.


İlk olarak 11 Nisan'da Ana Tiyatro'da “The Piano Guys” sahne alacak. Çok farklı yollarda yürüyen 4 farklı adamın yolları kesişiyor ve “The Piano Guys” ortaya çıkıyor. Biri piyano mağazası sahibi, biri videografiker, biri piyanist ve biri de çellist... Hobi olarak yaptıkları videolarını internete yüklediler ve kısa zamanda bir fenomen haline geldiler. Klasik müzik, film notaları, rock ve popu kusursuz bir şekilde harmanlıyorlar. Kesinlikle kaçırılmaması gereken bir konser.

Bir diğer önemli konser ise, “Teoman'la Yavaş Yavaş Akustik Konser”. Teoman, 12 Nisan'da Ana Tiyatro'da sahne alacak. "Yavaş Yavaş" turnesi kapsamında 15 şehirde sevenleriyle buluşan Teoman, turnenin finalini burada yapacak. Her şeyden önce bir final konseri olması bile izlemek için yeterli!

Önümüzdeki hafta ise ayın 14'ünde “İstanbul Gençlik Caz Orkestrası featuring Nicholas Payton”, Drama Sahnesi'nde yer alacak. Günümüzün en yetenekli müzisyenlerinden biri olarak kabul edilen Nicholas Payton, caz tarihindeki yerini sağlamlaştırmış bir isim. Grammy ödüllü başarılı trompetçi Ray Charles, Daniel Lanois, Marcus Roberts ve Jill Scott gibi önemli isimlerle aynı sahneyi paylaştı. Şimdiden biletlerinizi almanızı öneririm.

Bu konserler hakkında detaylı bilgiye ise Zorlu Center PSM sayfasından ulaşabilirsiniz.


—Nesrin Yücetürk

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.