HEYKELSİ SİLUETLER: ALEXANDER McQUEEN PRE FALL 2021 KOLEKSİYONU

Eski ile yeniyi, geleneği ve yeniliği birleştiren tasarımlar...

Alexander McQueen, renkler, heykelsi siluetler ve hibrid tasarımların öne çıktığı Pre Fall 2021 Koleksiyonu’nu tanıttı. Kabarık kol detayları, geniş etekler ve fırfırlarla zenginleşen koleksiyonun renk paletinde; krem, uçuk mavi ve pembe gibi pastel tonların yanı sıra mavi, yeşil, kırmızı, lacivert ve siyah dikkat çekiyor.

Sarah Burton’un imzası haline gelen eski ile yeniyi, geleneği ve yeniliği birleştiren tasarımlar aynı zamanda eşsiz zanaatı ve kusursuz işçiliği vurguluyor. V yakalı kuşaklı uzun elbiseler, maskülen takımlar ve dış giyimler, modaevinin imzası korse formlu tasarımlar, yün, denim ve saten gibi hibrit kumaş kullanımları ve grafik baskılar koleksiyonda geniş yer tutuyor.

Curve Bag, Pre Fall 2021 Koleksiyonu’nda güncellenen yeni renklerinin yanı sıra pembe ve kırmızı tonlarını buluşturan iki renkli ve siyah, fildişi, yeşili buluşturan üç renkli modeli ile iddiasını sürdürüyor. Short Story Bag, göz alıcı fildişi rengi ve siyah deri detaylı haki modeli ile sezonu selamlarken; Jewelled Satchel Bag, kırmızı ve lacivertin yanı sıra aşk kuşu desenli modeli ile sezonun romantizmini yükseltiyor.

Genişleyen kauçuk tabanları ile Wandler Chelsea botlar ve Wandler Mokasenler, dize kadar uzanan Tread Slick Botlar, siyah ve yeşil bantlı Tread Sandaletler, konfor odaklı tasarımları ile koleksiyonun en önemli tamamlayıcıları arasında yer alıyor.

Dünyaca ünlü İngiliz moda markası Alexander McQueen’in Pre Fall 2021 koleksiyonu Alexander McQueen Zorlu Center’da, BEYMEN’lerde ve www.beymen.com adresinde exclusive olarak moda tutkunlarıyla buluşuyor.