H&M'DEN GERİ DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ KIŞ KOLEKSİYONU

H&M, Conscious Exclusive Kış Koleksiyonu ile geri dönüştürülmüş polyesterden üretilen kadife ve geri dönüştürülmüş kaşmiri sunuyor.

Antik bir duvar halısının kayıp bir parçasından esinlenen H&M Conscious Exclusive Sonbahar-Kış'18, hayatı ve kayıp tarihi eserlerin hikâyesini son sürdürülebilir kumaş buluşlarıyla birleştiriyor.

Geri dönüştürülmüş kaşmir ve geri dönüştürülmüş polyesterden üretilen kadife, dramatik ama romantik silüetler ve modern bir çizgiye sahip koleksiyonla ilk çıkışlarını yapıyor.

 

Kilit ürünler arasında geri dönüştürülmüş yünden yapılmış belden yırtmaçlı ve geniş yakalı siyah palto, pet şişelerden geri dönüştürülmüş pullu ve çiçekli bir ceket ve 100% organik ipekten üretilmiş derin V sırt detaylı ve geniş omuzlu baskılı elbiseler bulunuyor. Tasarımlar genel olarak; siyah, kırık beyaz, gülkurusu, hardal sarısı, toz mavi ve uçuk griden oluşan bir renk paletinden oluşuyor. Aksesuarlar ise, geri dönüştürülmüş plastikten yapılmış heykel şeklinde küpe, geri dönüştürülmüş polyesterden yapılmış siyah çorap botlar, geri dönüştürülmüş polyester ve Tencel’den üretilmiş bantlı stilettolar, Tencel içerikli uzun kenarlı büyük baskılı eşarp ve geri dönüştürülmüş kadifeden pullu ve kapüşonlu bir siyah üst yeleğini kapsıyor.Conscious Exclusive Sonbahar-Kış 2018 koleksiyonu 27 Eylül’den itibaren sadece online’da; hm.com’da satışa sunulacak. 

H&M, Conscious Exclusive Kış Koleksiyonu çekimleri ve koleksiyon parçalarına fotogaleride göz atabilirsiniz..