HOLLYWOOD DİYETLERİ

Cindy Crawford, Bradley Cooper gibi Hollywood yıldızları formunu nasıl koruyor?

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 01 Temmuz 2014
HOLLYWOOD DİYETLERİ

Dergimizin Gisele Bündchen kapaklı Temmuz sayısı bildiğiniz gibi bayilerde yerini aldı. Gisele'in güzelliğini ve fit bir anne oluşunu hepimiz hayranlıkla izliyoruz. O ve onun gibi yıldızlar bunu nasıl koruyor? Ne yiyor, ne içiyor ve en önemlisi kimlerle çalışıyorlar? Bunların hepsinin cevabını ve sır gibi sakladıkları eğitmenlerini Temmuz sayımızda Selin Miloşyan'ın haberinde bulacaksınız. Ama öncesinde biraz tüyo verelim diyoruz, buyrunuz:


Valerie Waters

Jennifer Garner, Cindy Crawford ve Bradley Cooper gibi Hollywood yıldızlarını çalıştıran ünlü spor hocası Valerie Waters, “oyuncularla bir film çekimi öncesi altı haftaya yakın spor yapıyorum” diye başlıyor söze. Kaslı bölgeler üzerine yoğunlaşan ve sekiz farklı egzersizi 10'ar ya da 20'şer defa tekrarlatan Waters, öğrencileriyle haftada üç ya da beş defa buluşuyor.


Nasıl zayıflatıyor?

“Şeker, nişasta, alkolden tamamen vazgeçip sebze ve protein ağırlıklı beslenmeye özen gösterin. Bu diyet süresince spor yaparsanız iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Biz öğrencilerimle sabah saatlerinde çalışıyoruz. Hepsinin de sımsıkı kolları ve kalçaları var. Bazı müşterilerimi telefonda doğum günü pastalarını yememeye bile ikna ettiğimi bilirim.”Karen Hill ve Tony Hill

Aralarında Kıvanç Tatlıtuğ'un da bulunduğu birçok ünlü ismi çalıştıran beslenme uzmanı Karen Hill ve antrenör eşi Tony Hill, zayıflama tutkusunun çok tehlikeli boyutlara ulaşabileceğine dair uyarıyorlar:

“Biz, kişinin sadece beslenmesiyle değil spor hayatı, psikolojisi ve uyku düzeniyle de ilgileniyoruz. Amacımız kalıcı kilo verdirmek. Maalesef güzel oynanan bir oyunun içindeyiz. İnsanlar ünlülerin fotoşoplu halini görünce aslında gerçek dışı bir şeye ulaşmaya çalışıyor. Ünlüler, özel spor hocaları eşliğinde yaşıyorlar, çünkü yaptıkları işte dış görünüşleri çok önemli. Sıradan insanlarsa çabuk kilo verdiren çözümlerle daha yağlı bir vücuda sahip oluyor. Dünyadaki diyet kıskacı çok tehlikeli. İnsanlar sağlıksız zayıflıyor ve sonunda kas kaybına uğramış, yumuşak bir vücutla baş başa kalıyor. En kötüsü de formda olmak için değil zayıflamak için yemek yemeyi kesmeleri ve yaz sonunda yine kilo almaya başlamaları.”


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

Bu ay kapağımızda 2024'e farklı ve çok heyecanlı başlangıçlarla giren Eda Ece var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.