Hüseyin Çağlayan Rüzgarı Devam Ediyor

Sanatçının Transformasyon Projesi üzerine bir workshop gerçekleşecek.

İstanbul Moda Akademisi ve Hüseyin Çağlayan ortaklığıyla Hüseyin Çağlayan sergisi kapsamında bir takım eğitim projeleri düzenliyor. Bu kapsamda,  Hüseyin çağlayan ile pek çok proje gerçekleştirmiş olan tasarımcı Rosemary Wallin ile beraber yürütülecek “Proje: TRANSFORMASYON” isimli ücretsiz workshop'ta katılımcılar, Hüseyin Çağlayan çalışmalarındaki ‘Transformasyon’ temasını ele alarak, önyargıları yıkan, varsayımları kıran yeni formlar ve öyküler yaratacaklar.

Üç gün boyunca sürmesi planlanan workshop'ın günlük programında yer alacak çalışmalar şunlar;

Birinci Gün: Sizin için önemi olan bir yerdeki herhangi bir objenin birebir kendisini, fotoğrafını ya da çizimini tasarımınızın ilham kaynağı olarak belirleyin. Tasarımda kullanacağınız ilgili fotoğrafları, çizimleri ve materyalleri toplayın.

İkinci Gün: Elinizde bulunan bu materyalleri kullanarak beyaz bir gömleği nasıl bu mekana ya da anılarınıza dönüştürebileceğinizi düşünün. Gömleğin yapısını tamamıyla değiştirip ona farklı bir form vermek ya da ona eklemeler yapmak isteyebilirsiniz. Elinizdeki materyalleri kullanarak sergilemek istediğiniz anılarınızı, duygularınızı ya da yolculuğunuzu nasıl en iyi şekilde anlatatabileceğinizi düşünerek transformasyona başlayabilirsiniz.

Üçüncü Gün:
Sunum. Tüm yeniden tasarlanmış gömlekler tasarım hikayeleriyle birlikte sergilenecektir. Her bir katılımcı tasarımının sunumunu kendisi yapacaktır.

Tarih: 26 – 27 - 28 Temmuz 2010

26 – 27 Temmuz saat : 10:00 – 16:00
28 Temmuz saat         : 10:00 – 13:00  

Kontenjan: 16 kişi

Kriterler:
Katılımcıların 19 – 23 yaş arasında olmaları ve workshop sırasında üzerinde çalışmak üzere beraberlerinde bir adet gömlek getirmeleri gerekmektedir.

İletişim ve rezervasyon:  0212 219 41 41 Dahili: 1209  / [email protected]