İMA'NIN KISA MODA PROGRAMLARI

Moda alanında kısa ama bir o kadar eğlenceli eğitimlere ne dersiniz?

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 25 Ekim 2014
İMA'NIN KISA MODA PROGRAMLARI


Moda sektörü özellikle son yıllarda oldukça popüler. Sektöre yerli tasarımcı yetiştirmek isteyen okullara her gün bir yenisi ekleniyor. Bu kadar seçeneğin arasında kafanız karışabilir. Ama doğru olan bir gerçek varsa o da kesinlikle moda okullarının yurtdışı ile bağlantılarıdır. İstanbul Moda Akademisi (İMA) özellikle yurt dışı bağlantılı olması ile dikkatimizi çeken bir okul. London College of Fashion, Polimoda, Institut Français de la Mode, Nottingham Trent University gibi bir çok okulla anlaşması bulunuyor. Okul; Avrupa Birliği, Ekonomi Bakanlığı ile İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) işbirliğiyle 2007 yılında kuruldu. Nişantaşı'nın en güzel yerinde harika bir kütüphaneye sahip olan okul bir çok öğrencinin ilk tercihi haline geldi bile.

İMA aynı zamanda kısa eğitim programları ile de son yıllarda dikkat çekiyor. Moda fotoğrafçılığından, editörlüğe, teknik çizimden, moda tasarımına kadar bir çok alanda kısa eğitimler dönemsel olarak veriliyor. Özellikle alanında en başarılı isimlerin eğitim verdiği okulda workshoplar da oldukça tatmin edici. Yaklaşan yeni yıl ile birlikte siz de yeni kararlar verip bu kısa ama eğlenceli eğitimlere ya da workshoplara katılabilirsiniz. Son dönemdeki kısa eğitimler ise şöyle;

Perakendeciler İçin Temel Finans


Moda Çizim Teknikleri


Görsel Mağazacılıkta Alan Yönetimi


Gardırop Detoksu

Eğitimlerden birine katılmak ve profesyonel olarak modayla ilgilenmek isterseniz 3 Kasım'dan itibaren başlayan programlara başvurmak için www.istanbulmodaakademisi.com adresinden İstanbul Moda Akademsi'ne ulaşabilirsiniz.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.