İNTERNETİME DOKUNMA!

İNTERNETİME DOKUNMA!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 16 Haziran 2014
İNTERNETİME DOKUNMA!


Tamam, belki konumuzun tam olarak bu başlıkla bir alakası yok. Ama Intimissimi'nin yeni parçası, “wireless” özelliğiyle “özgürlük” damarımıza basıyor.

Intimissimi'nin iç çamaşırlarına gösterdiği özene bayılırız. Özellikle bu parçalar, erkeklerin fetişlerine değil de bizim rahatımıza odaklanıyorsa baş tacı yaparız. Markanın yeni “wireless” sütyeni, seksapelin yanında özgürlüğü de getiriyor beraberinde. Ve böylelikle bu yeni favorimiz, kendimizde olan sevgimizi, bir adım daha ileri taşıyarak besliyor. İç giyim departmanının müdürü Giorgia Fuini, wireless (balensiz) sütyenle birlikte 18 yaşındaki markaya doğan değişimi anlattı.

Balensiz sütyen aslında birçok kadının aradığı önemli bir detaydır. Fakat çoğu kadın çekinir onu kullanmaya. Bu parçayı piyasaya sürmeden önce ne gibi araştırmalar yaptınız?


Hem rahatlık, hem de marketteki talep sebebiyle “wireless” parçayı piyasaya sürmeye karar verdik. Öncesinde yaptığımız araştırmanın amacı, doğal göğüslerini ortaya koyan, rahatlık arayan ve sağlık uzmanları tarafından balensiz sütyen giymesi tavsiye edilmiş tüm müşterilerimizi mutlu edebilecek yeni bir ürün yaratırken dikkat edilmesi gerekenleri görmemizi sağlamaktı.~

Balensiz sütyeni, balenli sütyenle karşılaştıralım. Aralarında kadınları yakalayan nasıl bir fark var?Sütyeniniz doğru ölçülerdeyse, zaten balenin rahatsız edici bir etkisi olmaması lazım... Ama tabii ki “balensiz” sütyen, balenli olanın sağlayacağı destek ve şekillendirmeyi garanti edemez. Ama diğer taraftan daha özgür ve keyifli bir his verir. Bu yüzden balensiz sütyenlerimiz sadece estetik ameliyat dolayısıyla destek ihtiyacı duymayan müşteriler tarafından değil; özgür hissetmekten hoşlanan, doğal göğüslere sahip bir kitle tarafından da tercih ediliyor. Balensiz sütyenin en büyük faydalarından biri de, göğüs çevresindeki salgı bezi alanına baskı yapmaması; özellikle bu bölgelerde sorunu olan kadınlar için. Ancak tekrarlıyorum, balenli sütyen sadece yanlış kesim veya ölçülüyse rahatsızlık verir.

Balensiz sütyen daha iri göğüslü kadınlar için nasıl bir destek oluyor?


İri göğüsler için balenli sütyen çok daha uygun çünkü göğüsleri daha iyi sarıyor ve destekliyor. Balensizde durum farklı: Modelimiz “Gioia”, daha çok yeni jenerasyon sütyen arayanlar düşünülerek tasarlanmış; hacmin, kısıtlamaların kaldırıldığı, yerine desteğe dönüştürüldüğü bir model. Büyük kuplar için uygun değil anlayacağınız; ancak halihazırda yeni bir misyon üzerinde de çalışıyoruz. Bu yeni modeli modaya uygun, babaanne sütyeni kullanmaktan sıkılmış, şekil odaklı ancak astar istemeyen iri göğüslü kadınlar için de projelendiriyoruz.

SILA GÜVEN

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.