IŞILTIYI SEVİYOR

IŞILTIYI SEVİYOR

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 19 Ekim 2014
IŞILTIYI SEVİYOR


Öyle kırılgan, narin göründüğüne bakmayın. Miranda Kerr ne istediğini bilen, güçlü bir kadın ve anne. Bildiğiniz gibi, oyuncu Orlando Bloom'un eski eşi. KORA Organics markasının yaratıcısı. Treasure Yourself ve Empower Yourself başlıklı iki kitabı var. Nezakete, olumlu düşünmeye ve sağlıklı beslenmeye inanıyor ve herkesi bunları yapmaları için teşvik ediyor. Pek çok marka (ve tabii ki paparazziler) sürekli peşinde. Herkes ona bayılıyor. Swarovski'nin, sonbahar-kış kampanyası için Miranda Kerr'i tercih etmesi tesadüf değil. Sade ancak iddialı giyinmeyi seven ünlü model, aksesuvarda ışıltıyı seviyor.

Çocukken hayalinizdeki meslek neydi?


Çocukken diyetisyen olmak istiyordum. Model olmasaydım, beslenme ve sağlık psikolojisi üzerinde bir kariyer yapmayı planlıyordum. O yüzden de eğitimini aldım.

Şans eseri model oldunuz diyebilir miyiz?


Modellik şans eseri olmadı. Bunun için çok, haftada altı gün çalıştım... Ancak oğlum doğduğundan beri çalışma tarzım değişti, daha akıllıca davranmaya özen gösteriyorum. Oğlumla daha çok vakit geçirmek için çalışma saatlerimi azalttım. Modellik kariyerimin bu kadar uzun süreceğini düşünmediğim için birkaç yıl önce New York School of Integrative Nutrition'da sağlık ve beslenme üzerine eğitim alıp sertifikalı beslenme koçu oldum.

Hollywood'daki en başarılı kadın oyuncuların çoğu Avustralyalı. Siz de moda endüstrisinin en başarılı isimlerinden birisiniz. Avustralyalı kadınları farkı kılan nedir?


Avustralyalı kadınlar rahat, yani tatlı, esprili ve de özgünler. Hayata iyi tarafından bakıyorlar. Zaten güzellik, insanın içinin dışavurumudur.

Moda dünyasında olmak sizi kadın ve birey olarak nasıl etkiledi?


13 yaşından beri modellik yapıyorum ve bugüne kadar pek çok ilham verici ve yaratıcı insanla karşılaştım. Kendimi inanılmaz şanslı hissediyorum. Her yere seyahat etme fırsatım oldu, farklı ülkeler ve kültürler tanıdım. Tüm bu tecrübe ve fırsatlar beni insan olarak şekillendirdi.

Stilinizi tanımlayan parçalar neler?


Birkin çantam kesinlikle stilimi tanımlıyor. Ayrıca içindekiler de öyle: El ve dudak kremim, yüz spreyim ve Hermes kaşmir eşarbım; bunların yanında ipek göz maskesi ve güneş gözlüklerim de stilimi anlatan detaylar.

Aksesuvar ve mücevher seviyor musunuz?


Aksesuvar severim, özellikle Swarovski'yi. Farklı takıları karıştırmayı, birlikte kullanmayı ve de bileklikleri çok seviyorum. Hepsi çok sade ve bir o kadar da şık. Aksesuvar seçerken stilinize sadık kalın, aynı zamanda risk almaktan çekinmeyin.

İlk Swarovski takınızı hatırlıyor musunuz?


16 yaşımdayken bir arkadaşım bana çok güzel bir Swarovski yüzük verdi. Kalp şeklinde bir mücevher! Benim için manevi değeri çok büyüktür.

Swarovski markasının en çok nesini seviyorsunuz?


Swarovski'yle çalışmayı seviyorum. Bence çok modern bir marka. Ne zaman, gündüz ya da gece kıyafetinize biraz ışık, biraz pırıltı, fark katmak isteseniz, güvenebileceğiniz bir marka. Her anınıza ayak uydurabilen, değişik yönlerinizi ortaya çıkaran bir marka bulmak kolay değildir. Bu sonbahar-kış sezonunda türlü malzemeyi bir araya getiren takıları severek kullanacağım.

Geleceğinizi planlamayı seviyor musunuz yoksa akışına mı bırakırsınız?


Her günün keyfini çıkarmayı tercih ediyorum. En mühimi kendini olduğun gibi kabul etmek, farklı olabilmek ve başkalarına benzemeye çalışmamaktır.

İyi bir gününüzü nasıl tarif edersiniz?


Her günü, yeni bir şeyler öğrenmek ve büyümek için fırsat olarak görüyorum.

Hayatınızdaki en büyük mucize nedir?


Hiç şüphesiz, oğlumun doğumu!

SUZAN YURDACAN

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.