İSKANDİNAV RÜZGARI: PERNILLE X MANGO KOLEKSİYONU

İskandinav tarzının sevdiğimiz temisilcisi Pernille Teisbaek, Mango DNA'sını çok yönlü ve zamansız koleksiyonla harmanlıyor.

Stilist, yaratıcı yönetmen, iş kadını, anne olan Pernille Teisbaek, Mango ile yıllar süren işbirliğini bir koleksiyonla taçlandırdı. 

Karakteristik İskandinav stilini markanın DNA'sıyla birleştiren bir koleksiyon yaratmak için çalışan Teisbaek ve tasarımcı Justicia Ruano liderliğindeki ekip, organik pamuk ve geri dönüştürülmüş polyester gibi sürdürülebilir kumaşlardan üretilmiş yirmi parçadan oluşan bir kapsül koleksiyon oluşturdu. Koleksiyon, işten aile ve sosyal hayata, her kadının gardırobuna hitap eden ve farklı durumlara uyum sağlayabilen, zamansız kıyafet önerileri sunuyor.

Pernille, koleksiyondaki parçalar hakkında “Temel parçalardan oluşan, kalıcı olacak bir koleksiyon tasarlamak istedim. Bu olmazsa olmaz parçalar, benim için jean pantolon, beyaz bir tişört ya da klasik bir blazer ceket gibi hem gündüz hem de gece giyilebilecek ürünler.” ifadesini kullanıyor.

 Bu koleksiyonda, şehirli tarzın ve daha resmi parçaların kombinlenmesiyle, çok yönlü görünümler yaratmayı amaçlayan zamansız parçalar buluyor. Klasik kalıplara sahip akıcı siluetler öne çıkarak bu Sonbahar-Kış 2021 sezonu için eksiksiz bir gardırop oluşturuyor. Renk paleti, beyaz ve bej gibi nötr tonlardan oluşuyor; ayrıca, kurşun mavisi ve siyah ise baştan aşağı görünümlerde ve tek parçalarda göze çarpıyor.

 Özel koleksiyon, Mango’nun resmî web sitesi mango.com’da ve Almanya, Fransa, İtalya, Portekiz, Rusya, Polonya, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Amerika Birleşik Devletleri ve İspanya gibi ülkelerdeki seçili mağazalarda mevcut.