ELLE STYLE AWARDS X M.A.C Ödül Töreni İçin Son
  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE

İstanbul Fashıon Week

İstanbul Fashion Week Kapsamında 4 Günde 24 Defile...

Dünya moda haftası, Milano, New York, Londra ve Paris'teki moda haftalarından önce İstanbul Fashion Week (IFW) ile başlıyor. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti programı kapsamında gerçekleştirilen IFW'nin açılışı; bu yıl 19. kez düzenlenecek olan Koza Genç Moda Tasarımcılar Yarışması'nın 24 Ağustos akşamı Çırağan Sarayı'nda yapılacak finali ile gerçekleştirilecek.

İTKİB organizasyonunda, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı desteğiyle, Moda Tasarımcıları Derneği (MTD) ve Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) işbirliğinde 25-28 Ağustos tarihleri arasında, İstanbul Teknik Üniversitesi Taşkışla Binası'nda düzenlenecek İstanbul Fashion Week boyunca toplam 20 tasarımcı ve markaların katılımıyla dört günde 24 defile gerçekleştirilecek.

İstanbul Fashion Week kapsamında, 25-28 Ağustos tarihleri arasında, tasarımcıların bireysel ve karma defilelerinin yanı sıra ünlü markaların defileleri de moda severlerle buluşacak. Bireysel defile sergileyecek 13 isim arasında; IFW'nin açılış defilesini de yapacak olan Bora Aksu, Bahar Korçan, Arzu Kaprol, Özlem Süer, Hatice Gökçe, Mehtap Elaidi, Gamze Saraçoğlu, Deniz Mercan, Atıl Kutoğlu, Özgür Masur, Simay Bülbül, Özlem Kaya, Günseli Türkay gibi moda dünyasının yakından tanıdığı tasarımcılar yer alıyor.

Gül Ağış, Zeynep Tosun ve Zeynep Erdoğan karma defile gerçekleştirirken, Niyazi Erdoğan, Necla Güvenç, Tuvana Büyükçınar ve Rana Berna Canok da karma defile gerçekleştirecek diğer isimler.

İstanbul Fashion Week organizasyonu çerçevesinde ayrıca, Hüseyin Çağlayan ve Dice Kayek, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı'nın desteğiyle, İstanbul Modern'de birer sergi düzenleyecekler. Çağdaş tasarımın önde gelen temsilcilerinden Hüseyin Çağlayan, Türkiye'de bugüne kadarki en kapsamlı sergisini, 15 Temmuz-24 Ekim 2010 tarihleri arasında İstanbul Modern'de gerçekleştirirken, Dice Kayek, “İstanbul Contrast” isimli koleksiyonunu 25 Ağustos-19 Eylül 2010 tarihleri arasında, İstanbul Modern'de moda tutkunlarının beğenisine sunacak.