İSVEÇ’TEN FRANSA’YA

Hazır giyimin en cool ve iyi örneğinin yaratıcısı huzurlarınızda!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 12 Mayıs 2014
İSVEÇ’TEN FRANSA’YA
Hem maskülen ve hem de feminen dokunuşlu hazır giyimin en cool ve iyi örneğinin yaratıcısının; vintage'a ve 60'ların stil ikonlarına hayran, müzik tutkunu, “sofistike” kelimesinden hoşlanmayan eski bir model olması sizi şaşırtır mı? Bohem, rock ve şık kadın siluetinin şimdiki mimarı, Zadig&Voltaire'in Kreatif Direktörü Cecilia Bönström ile Sıla GÜVEN konuştu...

Cecilia Bönström İsveç doğumlu. 17 yaşındayken bir model ajansı tarafından sokakta keşfediliyor. Aslında diğer modellerle benzer bir başlangıç hikayesi olan tasarımcı, Hans Feurer, Oliviero Toscani ve Michel Comte gibi sektörün “babası” fotoğrafçılarla çalışıyor. Paris'te giderek yükselen bir kariyer çizen Bönström, Hermes, Clarins ve Armani gibi dev markaların reklam kampanyalarında yer alıyor. 2003'te -detaylarını, az sonra okuyacağınız röportajda öğreneceğiniz- bir “hamle” yapıyor. Modelliğini üstlendiği bir çekimde giydiği Zadig&Voltaire kıyafetlerini gördükten sonra kariyerinin yönünü değiştirmeye karar veriyor.~Tasarımcı, 2006 yılında “bohem-rock-chick” stilini getiriyor markaya. Asistan olarak başladığı şirkette, birkaç yıl içinde işin her alanına hakim oluyor ve hâlâ da üretimden kumaş seçimine ve reklam kampanyalarına kadar her noktasıyla ilgileniyor. Örgü kumaşları, renkleri, efektleri ve kesimleri vintage ilhamlarla yeniden yaratan ve böylelikle parçaların “iyi yaşlanmasını” sağlayan Bönström'ün tasarım dünyasını sorduk, samimi ve son derece “cool” yanıtlar aldık.

ELLE: Aslında İsveçlisiniz. Fransa size nasıl ilham veriyor?
CECILIA BÖNSTRÖM:
Fransa beni elbette çok etkiliyor. Özellikle modanın merkezi olan Paris. Dünyanın her yerinde çok büyük yaratıcılıklar var ama uygulamada en iyi yerin Paris olduğunu düşünüyorum. Sadece Londra, New York ve Milano'daki defileleri izlediğiniz zaman bile anlayabiliyorsunuz ki her şey aslında Paris'te doğuyor. O yüzden burada yaşıyor olmak, içindeki insanlar ve mimarisi başta, beni çok etkiliyor.

Sıla GÜVEN
Fotoğraflar: Ahmet ÜNVER Styling: Hafize ÇELİKTÜRK

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.