JACOBS’UN ÇİZGİ DAVASI!

adidas ünlü tasarımcıyı çizgiler yüzünden dava ediyor!

Erdem Oraylı ERDEM ORAYLI 27 Nisan 2015
JACOBS’UN ÇİZGİ DAVASI!
Son dönemde Marc Jacobs hakkında aldığımız haberler pek de olumlu değildi. Her ne kadar ünlü tasarımcı, dışarıdan bakıldığında hayatını ‘güncelliyor' gibi gözükse de bizim açımızdan onun dehasından uzaklaştığımız kararlar aldı peşpeşe. Louis Vuitton ayrılığının ardından Marc by Marc Jacobs'u da durdurmasından bahsediyoruz, evet!


Tasarımcı hakkında son gelen haberse adidas'la davalık olması! Spor devi, kendi alametifarikası saydığı üç çizgi konusunda son derece hassas. Bu bilinen bir gerçek! Hazırladığı koleksiyonda, çizgili parçalara yer veren Marc Jacobs ise bu çizgi hassasiyeti yüzünden kendisini milyon dolarlık bir davanın karşısında buldu!


Her ne kadar tasarımcının hazırladığı parçalarda üç değil dört çizgi olsa da, adidas, çizgilerin spor parçalar üzerinde kullanılması ve kullanım şeklinden yola çıkarak tasarımcının kötü niyetle hareket ettiğini iddia etti.


Daha önce Katy Perry, Selena Gomez, B.o.B, Snoop Dogg, Pharrell Williams ve Kanye West gibi isimlerle işbirliği yapan marka, Marc Jacobs'un da bu modelleri tasarlayarak aralarında bir işbirliği yapıldığı izlenimi yarattığını iddia ediyor.

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.