JACQUEMUS SONBAHAR KIŞ 2021/2022 DEFİLESİ

Simon Porte Jacquemus Güneyli ruhunu dağların tepesine taşıdı!

Jacquemus pandeminin ardından ilk fiziksel defilesini dün gerçekleştirdi. Provence’daki lavanta bahçesi ve köydeki buğday tarlasından sonra ünlü tasarımcı konuklarını Fransa’nın başkenti Paris’te ağırladı. “La Montagne” ismini verdiği yeni koleksiyonu renk ve modelleri kadar davetli listesi ve manken tercihleriyle de konuşuldu. Jill Kortleve, Bella Hadid, Adut Akech ve Leon Dame'in yanı sıra Kendall Jenner’ın ilk defa manken olarak yürüdüğü podyum, koleksiyonun esin kaynağını oluşturan bir dağa dönüştürüldü.  

Simon Porte Jacquemus, defileden önce yeni koleksiyonuyla ilgili şunları dile getirdi : “Bir yıllık kapanma sürecinden sonra, tekrardan bir aradayız. La Montagne ile kıyafetlere, silüetlere ve renklere odaklanmak istedim. Modellerin taşıdığı parçaların kumaşı, detayı ve enerjisi hepimize güç veriyor. Koleksiyonun ilhamını, dağlardan aldım. Göz korkutan büyüklüğünün aksine tepesine çıktığın anda gelen özgürlük hissiyatını somutlaştırmak yeni koleksiyonumdaki en büyük hedefimdi. Bu nedenle, bu anı tasvir eden renkleri kullandım: Gök mavisi, doğanın yaşam veren yeşili ve toprak rengi. Bu üç rengin harmanı ve en az bir parçada yer alıyor oluşu size dağda geçireceğiniz muhteşem bir deneyimin huzurunu yaşatıyor.”

Modanın sektördeki rolü ve yerini sorguladığımız bir yıl Simon Porte Jacquemus’e de birçok şeyi düşündürmüş. Ona göre kıyafet, her şeyden önce insan kimliğini ve bedenini yüceltmek için var. Güzellik algısını kıran, her beden kalıbına özel, cinsiyetsiz, eşit ve özgür tasarımlara imza atan Simon Porte Jacquemus aslında koleksiyonuyla bize gizli mesajlar veriyor. Kahverengi ve krem tonlarından oluşan takımlardan dikdörtgen şekilli Ciuciu çantalara kadar defilede dikkat çeken 5 detaya beraber bakalım.