JIL SANDER, BIRKENSTOCK’UN İMZA SİLÜETLERİNİ YENİDEN TASARLIYOR

Jil Sander+ ve Birkenstock, işbirliğinde açık havada yaşam için imza modelleri güncelledi.

2021 yazının en belirgin görünümünün Birkenstock olduğunu artık hepimiz kabul ediyoruz. Karantina sırasında evde geçirdiğimiz aylar, Alman ayakkabı markasının kolay giyilen mantar tabanlı terliklerinin bilmeyenler tarafından bile tanınmasına neden oldu. Birkenstock'un birbiri ardına havalı tasarımcı ortaklarıyla (Rick Owens, Proenza Schouler, vb.) işbirlikleri, son zamanlarda her yerde bulunmalarında da rol oynuyor.

Ayın başında Rick Owens ile bağlantı kurduktan sonra Birkenstock, en son ortak projesi için Jil Sander ile ortaklık kurdu. Yeni koleksiyon, etiketin doğadan ve şehir dışındaki yaşamdan ilham alan Jil Sander+ serisinden geliyor.Bu referans noktaları, üç klasik silüetin elden geçirildiği ve yepyeni bir siluetin ilk kez tanıtıldığı Birkenstock işbirliğinde de mevcut.

Yeni koleksiyonlarının dünyevi bir havası var ve sadece kampanya ormanda çekildiği için değil. Meiers, Arizona, Milano ve Berlin'i daha yüksek profiller ve daha büyük dış tabanlarla yeniden tasarladı; deri ve süet kayışların kenarlarını işlenmemiş bırakarak "topraklanmış ayak izi" olarak tanımladıkları şeye neden oldu. Ayrıca Nappa ayak bileği kayışları olan kapalı bir sandalet olan Velan da var. "Silüetle oynamak muhtemelen en heyecan verici şeydi," dedi Luke.

Kapsülü tamamlayan, Berlin burnu kapalı sandaletten ilham alan yeni bir tasarım olan Velan… Yeni siluet, kullanıcının ayak bileklerine sarılabilen yumuşak bir napa kayışa sahip.


İşbirliğini duyuran Jil Sander kreatif direktörleri Lucie ve Luke Meier, “Birkenstock'ların giymeleri rahattır. Kanada vahşi doğasında kamp yapmaktan İsviçre Alpleri'nde şömine başında oturmaya kadar bazı olağanüstü yerlerde bizimle birlikte oldular. Birkenstock'un kalitesi ve bütünlüğü bizi onlarla çalışmaya ikna etti.”

Birkenstock ve Jil Sander+ arasındaki işbirliği, 1 Temmuz'da Jil Sander ve Birkenstock 1774 web mağazalarında ön lansman için mevcut olacak ve bir hafta sonra küresel olarak piyasaya sürülecek.