KADINLAR VE İLİŞKİLER

Beyaz perdede radikal hikayeler

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 20 Şubat 2014
KADINLAR VE İLİŞKİLER
Nesrin Yücetürk
Bu hafta size önerebileceğim iki film var. Biri ülkemizin önde gelen yönetmenlerinden Reha Erdem'in filmi “Şarkı Söyleyen Kadınlar” diğeri ise, özellikle Sundance'te kopardığı gürültüyle dikkatleri çeken “Yasak Aşk”.

Şarkı Söyleyen Kadınlar


Reha Erdem'in yönettiği ve Binnur Kaya, Philip Arditti, Kevork Malikyan ile Deniz Hasgüler'in oynadığı Şarkı Söyleyen Kadınlar, ilk olarak Kanada'da gösterildi. Imdb puanı ise 7.1. İstanbul'daki adalardan birinin boşaltılma kararına tepki gösteren ve adada kalarak yaşamlarına devam etmek isteyen bir grubun serüvenlerini konu alıyor.

~
Yasak AşkAnne Fontaine'in yönettiği ve Robin Wright, Naomi Watts, Ben Mendelsohn ile Xavier Samuel'ın oynadığı Yasak Aşk (Two Mothers), hem yönetmeni hem de oyuncu kadrosuyla kesinlikle görülmeye değer. Her ne kadar konusu gereği Sundance'te aile değerlerine ters düştüğü suçlamasıyla büyük olay yarattıysa da aşk, aile ve ahlâk gibi kavramları sorgulayan film; sürükleyici sıra dışı ve farklı bir aşk hikayesini anlatıyor. Imdb notu ise 6.2. Ama bana kalırsa filmi izleyip kendi notunuzu kendinizin vermesi en sağlıklısı.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.