KARDEŞLERİN STİL REKABETİ

Moda dünyasının yakından takip ettiği kız kardeşlerin stilini inceliyoruz.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 17 Temmuz 2014
KARDEŞLERİN STİL REKABETİ
İyi bir tarza sahip olmakta genetik faktörlerin etkisi var mı? Ünlüler dünyasının stil sahibi kardeşleri, sizi bir “şıklık geni”nin var olduğuna inandırabilir.

Kate ve Pippa Middleton


Kate Middleton 2011'de Prens William'la evlendiği gün, basının nur topu gibi bir moda malzemesi dünyaya gelmiş oldu. Bundan böyle Middleton'ın giydiği her kıyafetin çetelesi tutuldu ve onun gibi görünmenin incelikleri bir bir sıralandı. Aynı gün, Cambridge Düşesi'nin Sarah Burton gelinliği kadar yankı uyandıran bir başka görünüm, kız kardeşi Pippa'nın elbisesi ve bu elbisenin ortaya çıkardığı şekilli kalçasıydı. Evet, Pippa'nın kalçası stilinden bir adım öndeydi. Ancak dillere destan düğünle birlikte, ablası kadar olmasa da, o da stiliyle ilgi çekmeye başladı. Kız kardeşlerin risk almayan, feminen ve hanım hanımcık tarzlarının ilgi odağı olmaya devam edeceğine eminiz.

~ Ashley, Mary-Kate ve Elizabeth Olsen


Yerleri süpüren etekler, köylü bluzları, katman katman kıyafetler... Ashley ve Mary-Kate Olsen ikizleri olmasaydı bohem ve “berduş” giyim tarzı, moda dünyasını böylesine kasıp kavurmazdı. Yıllar içerisinde Ashley, ikizine oranla daha yalın bir stile kavuşsa da her ikisinin moda evrenine ciddi bir tesiri var. 2006'da kurdukları The Row markasının ulaştığı başarı da bunu gösteriyor. Küçük kardeşleri Elizabeth, giyinirken The Row'u tercih ettiğini söylüyor. Geçtiğimiz yıl verdiği bir röportajda, “Eğer The Row dışında bir şey giyiyorsam bu muhakkak onların oluyor. Gardıropları o kadar geniş kapsamlı ki! Sahip oldukları kıyafetlerin üzerlerinde nasıl duracağını ne şekilde kestirebildiklerini merak ediyorum. Onların giydikleri bazı şeyleri benim taşıyabilmem mümkün değil. Tarzları ilgi çekici, bense temel parçalarla yetiniyorum” sözleriyle üç kardeşin stillerini özetledi. Ablalarına hayran kardeş profili diye buna denir!~ Poppy ve Cara Delevingne


Podyumlar, bazı mankenlere tutuluyor. Birkaç sezondur büyük markaların podyumlarını arşınlayan modeller arasında başı çeken isim Cara Delevingne. Moda dünyası Cara'ya doyamıyor. Muzip tavırlarıyla bir bambi gibi podyumlarda hoplayıp sıçrayan modelin stiliyle özdeşleşen parçalardan biri, bereleri. İngiliz şarkıcı Marianne Faithfull'dan esinlendiğini söyleyen model, stilini inşa ederken motorcu ceketlerini ve botlarını kullanıyor. Cara için “yeni Kate Moss” yakıştırmaları yapılırken Moss'u keşfeden, Storm Model Ajansı'nın kurucusu Sarah Doukas, “Birbirleriyle kıyaslanmalarının normal olduğunu düşünüyorum. Çünkü ikisi de fevkalade şahsiyetliler” diyor. Abla Poppy, Cara'nın bitirim tarzının tam zıddı, bohem bir stile sahip. Chanel ve Louis Vuitton gibi markaların elçiliğini yapan Poppy, modellik kariyerine kardeşinden önce başlamış olmasına rağmen şu anda Cara'nın yıldızı daha çok parlıyor.~ Elle ve Dakota Faning


Elle ve Dakota Fanning çocuk değil, bebek yaşta oyunculuğa başladılar. Elle, Dakota'nın oynadığı Taken dizisinde rol aldığında iki buçuk yaşındaydı. Kardeşlerin kırmızı halıda büyüdüklerini söylersek abartmış olmayız. Altı yaşında üne kavuştular, 13'lerinde haute couture defilelerine katılmaya başlamışlardı bile. Elle, çıktığı ilk Chanel defilesinin hayatının en güzel günü olduğunu söylemişti. Bugün 19'unda olan Dakota, ilk kez Marc Jacobs'ın kampanya çekimlerinde yer aldığında 12 yaşındaydı ve defile kıyafetleri üzerine büyük geldiği için hepsi yeniden dikilmişti. Küçük kardeşi de onun gibi bu çekimlerde poz verdi. Kardeşlerin kırmızı halı için favori markaları, Rodarte.

SEDA YILMAZ

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.