KARL MONOGRAM’I YORUMLARSA

KARL MONOGRAM'I YORUMLARSA

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 04 Haziran 2014
KARL MONOGRAM’I YORUMLARSA
İlk olarak Georges Vuitton tarafından tasarlanan Louis Vuitton'un monogramına Karl Lagerfeld ya da Christian Louboutin dokunsa ne olurdu dersiniz?

Louis Vuitton'un başkan yardımcısı Delphine Arnault ve kadın koleksiyonları artistik direktörü Nicolas Ghesquiere hepimizin sonucu görmek için gün sayacağı ‘Icon and Iconoclast' isimli projeye imza atıyor: Arnault'un deyimiyle 'elleri ve akılları birlikte çalışan'  altı kişiden, markanın imzası haline gelen monogramı yorumlamasını istiyor.

Markaya ait boş kanvas bir çantayı ya da Louis Vuitton macerasının başlangıcı olan bavullardan birini yorumlayacak dev isimlerse şöyle: Christian Louboutin, Cindy Sherman, Frank Gehry, Karl Lagerfeld, Marc Newson ve Rei Kawakubo.~ Peki nasıl oluştu bu monogram?


1896 yılında, babası Louis Vuitton'un ölümünden dört yıl sonra, Georges Vuitton tarafından tasarlanan monogram fransız modern tasarımının ilklerinden birini oluşturuyor. Çanta diyince ilk akla gelen moda evlerinden Louis Vuitton'un da sembolü haline gelen monogram, çiçek desenleri ve markanın geometrik şekilde çizilmiş baş harflerinden oluşuyor.

Delphine Arnault'un projeyle ilgili ilk açıklamalarıysa şöyle: “Nicolas Ghesquiere ile sıra dışı yeteneklerle çalışmayı düşündüğümüzde, doğal olarak kendi alanlarındaki en iyi isimlere gittik. Bizi, elleri ve akılları birlikte çalışan kişiler ilgilendiriyordu. Bunun çok enteresan olduğunu ve aynı zamanda da monograma bu kadar farklı perspektiflerden bakabilecek olmanın eğlenceli olduğunu düşündüm. Onların nasıl gördüklerini anlamak, farklı bakış açılarını izlemek gerçekten ilginç. Bu bir dâhiler grubu.”

Limitli sayıda üretilen tasarımlar Ekim'den itibaren, seçilmiş Louis Vuitton mağazalarında satışa sunulacak.SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.