KATE MOSS, DIET COKE KREATİF DİREKTÖRÜ OLDU

Doksanlı yılların ikonik süper modelinden beklenmedik bir haber!

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 05 Temmuz 2022
KATE MOSS, DIET COKE KREATİF DİREKTÖRÜ OLDU Coca-Cola Company

20. Yüzyılın en ünlü modellerinden biri olan Kate Moss, aynı zamanda 90’lı yıllarda ‘skinnny model’ furyasının liderlerinden biri olarak görülüyordu. Şimdi dönüp baktığımızda bu ne kadar sağlıklı bir ‘trend’ emin olamıyoruz ama Kate Moss yeniden eski ünvanı ile gündemde. Yıllar önce podyumların sahne arkasında şekersiz içecekler içen Kate Moss’un, yeni bir haberle Diet Coke’un Kreatif Direktörü olduğu duyuruldu.


Neredeyse on yıldır Coca-Cola’nın Diet Coke alt-markasının bir kreatif direktörü yoktu. 2013’te Diet Coke’un 30. Yıldönümü için, Kate Moss’un da yakın arkadaşı olan Marc Jacobs bu rolü üstlenmişti. Şimdi ise on sene sonra markanın 40. Yıldönümü için meşaleyi Kate Moss devraldı. Diet Coke'un ‘Love What You Love’ kampanyasının yüzü olan Kate Moss, kırmızı eldivenlerle Diet Coke tutarken fotoğraflandı. 

“Diet Coke ailesine katıldığım için çok heyecanlıyım,” diyen Kate Moss, “Geçmişte modanın inanılmaz isimleri ile yaptıkları iş birliklerini çok seviyorum. ‘Love What You Love’ kampanyası beni anında kendine bağladı çünkü özgüven ve tutkuyla en çılgın hayallerinize ulaşabileceğinize inanıyorum” diye ekledi. İkonik içeceğin 40. Yıldönümünü Londra Moda Haftası iş birliği ile kutlamayı planladıklarını duyuran Coca-Cola Company Avrupa Deneyim Direktörü Michael Willeke, markanın hayranlarına inanılmaz bir deneyim yaşatacaklarının altını çizdi. “Bu yaz Diet Coke içenlerin pozitif tavrını göstermeye devam edeceğiz,” diyen Willeke, “Kate Moss’un katılımı ile ‘Love What You Love’ tavrıyla herkese ilham kaynağı olmaya devam edeceğiz,” diye ekledi. Diet Coke markasının önceki iş birlikçileri arasında Karl Lagerfeld, Jean Paul Gaultier, Jonathan Anderson, Matthew Williamson ve Roberto Cavalli gibi isimler yer alıyor. 


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Aralık Sayısı Çıktı!

ELLE Aralık sayısının kapağında Serenay Sarıkaya, ELLE MAN ekinde ise Salih Bademci var!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.