KIVRIMLAR GERİ DÖNDÜ

KIVRIMLAR GERİ DÖNDÜ

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 24 Mart 2014
KIVRIMLAR GERİ DÖNDÜ
Marina Rinaldi, dünyanın dört bir yanından “kıvrımlı blogger”ları kanatları altına alıyor. Son trendler bu yaratıcı ve moda bilincine sahip genç isimlerle nasıl buluştu? Kıvrımlı olmak aslında ne demekti? Sıla GÜVEN sordu, Markanın genel direktörü Lynne Weber yanıtladı.

Marina Rinaldi, 12 farklı ülkeden davet ettiği “kıvrımlı blogger”larla bir etkinlik planlıyor. Temmuz ayında bu blogger'ların hepsi Milano'ya gidiyor ve kendi Marina Rinaldi görünümlerini hazırlıyor. Kadın figürünün bir nevi geri dönüşünü simgeleyen bu harika hareket Lynne Weber'e göre, “gerçek kadınları ortaya çıkarıyor.”~ ELLE: Proje fikri nasıl gelişti?


LYNNE WEBER: Bu proje, Women Are Back/Kadınlar Geri Döndü konseptinin aslında kökü. Bu temel, tüm kadınları kucaklıyor ve görüntüden yola çıkarak kendine güvenen kadınları yüceltmeyi hedefliyor. Projedeki blogger'lara gelince... Bu kadınlar moda tutkularını insanlarla paylaşırken bedenleriyle gurur duyarak bunu yapıyorlar.

ELLE: Moda sektörüne son birkaç yıl önce giriş yapan bu “kıvrımlıya dönüş” hareketiyle ilgili ne düşünüyorsunuz?


L.W.: Bana kalırsa moda sektöründe tam anlamıyla “kıvrımlıya dönüş” yok. Biz Marina Rinaldi'de yüksek modayı ve kalite görünümünü kıvrımlı kadınlara taşıyoruz. Kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olabiliyorsak, ne mutlu bize!ELLE: Tasarımcıların yaratım aşamasında dikkat ettikleri en önemli unsur nedir?L.W.: En önemli faktörün “dinlemek” olduğunu söylemem gerekiyor. Kıvrımlı kadınların ne istediğine ve neyi arzuladığına kulak vermek gerek.~ ELLE: Moda sektöründeki büyük beden bilincini artırmak için ne yapılması gerektiğini, Marina Rinaldi gibi bir ustadan duymak gerekir diye düşünüyorum...


L.W.: Moda çekimlerinde daha fazla “gerçek” kadına yer verilirse, daha tatmin edici olacağını biliyorum. Kıvrımlı kadınlar da, dergilerde gördükleri imajlarla kendilerini bağdaştırabilmeli.

O KADINLAR HEP VAR!


“Kadınlar Geri Döndü', Marina Rinaldi'nin moda sektöründeki estetik kaygısını bir nebze de olsa kırıyor. Aslında kıvrımlı kadınlar bu sektör içerisinde yeterince temsil edilmiyor. Bizse bu kadınların var olduklarını göstermek ve onları kutlamak istiyoruz. Hiçbir kadın beden ölçüleri sebebiyle kendini moda anlamında sıkışmış hissetmemeli.”

GEORGINA HORNE - fullerfigurefullerbust.com


İç çamaşırlarına tutkun. İki yıl içinde 1.5 milyon tıklanmaya ulaştığı için 2011 yılında “Yılın Plus Size Blogger”ı seçiliyor. Daha çok pin-up stilinde estetiğe sahip Georgina, 50'lerin kıvrımlı kadınlarını yeniden canlandırıyor.~ EDITH DOHMEN - stylehasnosize.com


Hollandalı Edith, grafik tasarım ve moda editörlüğü konusunda tecrübeli. 36 yaşındaki blogger, blog'unu açmadan önce tam 10 yıl sektöre hizmet vermiş. Şimdi, 46-50 beden arasındaki kadınların da ELLE, Numéro gibi dergilerde yer alabileceğini savunuyor.TANESHA AWASTHI - girlwithcurves.comKaliforniyalı Tanesha, kıvrımlılar dünyasındaki en ilham veren isimlerin başında geliyor. Onun doğal zarafeti ve klasik şık yaklaşımı, beklenmedik detaylar ve aksesuar seçimleriyle bir arada. 2011 yılında başlattığı blog'uyla 2012'nin “En İyi Kıvrımlı Blogu” ödülünü alıyor.~ KATYA ZHARKOVA - zharkova.com


Kıvrımlı top model, TV ve film oyuncusu, sunucu. 32 yaşındaki Rus Katya, modelliğe 14 yaşında başlıyor ve üniversitede televizyon prodüksiyonu üzerine eğitim alıyor. Rus ve Avrupalı tasarımcılarla çalıştıktan sonra New York'a taşınıyor ve ELLE başta olmak üzere birçok dergide modellik yapıyor, markaların yüzü oluyor. Mottosu, “Tanrı'ya şükürler olsun skinny değilim!”

DITTE VALLO - marilynscloset.dk


Danimarkalı. 33 yaşında. Evli ve üç çocuk annesi.42-48 beden arası dünyaya ayna tutuyor. Blog'unu yaşam ve stil başlıklarıyla sunuyor. İyi giyinmenin yanında Danimarka ELLE'de birkaç defa yazıları yayınlanmış.

Sıla GÜVEN

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.