KULAKLIK SEÇERKEN DİKKAT!

Teknolojik aksesuarların en havalısı kulaklıkları seçerken dikkat.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 21 Kasım 2014
KULAKLIK SEÇERKEN DİKKAT!

Teknolojik aksesuarların en havalısı kulaklıklar... Onları seçerken, hepimizin ilk olarak hatta sadece tasarımına baktığımız doğru. ‘Kulaklık çeşitleri ve modelleri hızla artarken, kullanıcılar da kendilerine en uygun kulaklığı seçmekte güçlük çekiyor' diyen, MobilCadde Genel Müdür'ü Erkan Yılmaz, kulaklık tercih ederken dikkat etmemiz gerekenlerle ilgili bir rehber hazırladı.

Dikkat çekmekten hoşlanmayanlara: Kulakiçi kulaklıklar


Kulaklık modellerinin en çok yaygın olan türü kulakiçi kulaklıklar, kendi haline müzik dinlemeyi sevenler tarafından oldukça tercih ediliyor. Müzik sesini doğrudan kulağınızda hissedebileceğiniz kulakiçi kulaklıklar ile ses kalitesi yüksek seviyede oluyor. Kulakiçi kulaklıklar ile dinlenilen müziklerde ya da yapılan görüşmelerde sesi dış ortama fazla yansıtmadığından çevre sakinleri rahatsız olmuyor. Küçük ve zarif yapıları ile kabloları görünmediği takdirde kulakta kendini belli etmiyorlar. Otobüs ya da özel bir seminerde dikkat çekmemek açısından tercih edilebilir. Ayrıca sarılarak minicik hale geldiği için kolaylıkla cepte taşımak mümkün.

‘Müziksiz asla' diyenlere: Kulaküstü kulaklıklar


Kulaküstü kulaklıklar rahat kullanılabilir olmalarıyla dikkat çekiyorlar. Çeşitli renk ve modellerde olan bu tür, tarz desenleri ile çok cazip görünüyor. Müziğe düşkün kişiler tarafından oldukça talep gören kulaküstü kulaklıklarda iyi bir marka tercih edildiği takdirde müzik dinlemek daha keyifli bir hal alıyor. Kulaküstü kulaklıklar tasarım açısından konforlu olduğu için yolculuklarda, tatilde ya da günlük hayatta da tercih edilebilir.

‘Çok konuşurum' diyenlere: Mikrofonlu kulaklıklar


Paketindeki dakikaları sonuna kadar harcamayı sevenler için ideal seçim mikrofonlu kulaklıklar. Mikrofonlu kulaklıklar hem sağlık açısından hem de pratiklik arasından oldukça kullanışlı. Bu kulaklıklar sayesinde karşınızdaki kişinin sesini net duyabilmenin yanı sıra, dışarıdan gelen seslerden de izole olmuş olacaksınız. Sık sık telefon görüşmeleri yapıyorsanız mikrofonlu kulaklıklar tam size göre.

‘Arabasız asla' diyenlere: Bluetooth kulaklıklar


Günün büyük bir kısmını araç kullanarak geçiren kişiler için olmazsa olmaz Bluetooth kulaklıklar. İş temposunda bulunanların da tercih ettiği bluetooth kulaklıklar ile görüşme yapmak oldukça basit ve pratik. Bluetooth kulaklıkların diğer kulaklıklardan en önemli farklı eller serbest özelliği. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bluetooth kulaklıklar sadece görüşme ve müzik dinleme amacıyla değil, ev ve sinema ses sistemlerinde de kullanılmaya başlandı.

Ofiste rahat olmak isteyenlere: Kulak arkası kulaklıklar


Kulak arkası kulaklıklar kullanışlı tasarımları sayesinde ofis, okul gibi ortamlarda kolaylıkla kullanabilir. Bazı modellerinin katlanabilir yapısı sayesinde kolaylıkla çantada taşınabildiği için, öğrenci ve ofis çalışanlarının sık tercih ettiği bir modeldir. Bilgisayardan ya da telefondan sevdiğiniz müzikleri dinlerken oldukça kullanışlı bir ürün olan kulak arkası modeller her tarza uyum sağlıyor.

Sporda yapanlar için: Fermuarlı kulaklıklar


Özellikle koşularda, birbirine karışan kablolar, bu keyfi kabusa dönüştürdüğünden Mobilcadde ekibi sporda fermuarlı kulaklık kullanmanızı öneriyor. Ayarlanabilen fermuar, hem kablo karışıklığını önlüyor hem de kopma ve kulaklık hasar durumuna engel oluyor.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.