LACOSTE TARİHİNİN İLK KADIN KREATİF DİREKTÖRÜ

Fransız markanın ilk kadın kreatif direktörü Louise Trotter oldu!

85 sene önce kurulan Lacoste, daha önce hiç kadın bir Kreatif Direktör tarafından yönetilmemişti.

Ancak bu, geçtiğimiz gün değişti! Fransız marka, İngiliz moda tasarımcısı Louise Trotter’ı Kreatif Direktör olarak atadı.

 Geçtiğimiz Temmuz ayında dokuz sene boyunca Kreatif Direktör olarak çalıştığı Joseph markasından ayrılan Trotter, Lacoste’un sekiz senedir tasarımlarını yapan Felipe Oliveira Baptista’nın yerine geldi. “Çizgi ve materyallere olan vizyonunun yanı sıra, teknik parça tasarımlarındaki uzmanlığı, koleksiyonlarımız için yeri doldurulmaz bir varlık olacak” diyen Lacoste Group Başkanı Thierry Guilbert, markalarının yeni tasarımcısı için çok umutlu. “Eşsiz bir mirası olan bu Fransız markasına katıldığım için çok mutluyum. Lacoste’un modernliği, 85 sene boyunca spor ve modanın vazgeçilmez stili oldu. Markanın tarihi için yeni bir bölüm yazacağım için onur duyuyorum” diyen Trotter, yeni işi için oldukça heyecanlı!


Baptista’nın markadan ayrılması üzerine, İlkbahar 2018 koleksiyonunu Lacoste’un tasarım ekibi dizayn etmişti. Doksanların sokak giyiminden ilham alan koleksiyonda balıkçı şapkaları, oversize eşofman takımları ve Lacoste’un ikonik polo tişörtleri yer almıştı. Moda severler, yeni kreatif direktörün işe alınması ile Paris Moda Haftasında gösterilecek olan Sonbahar 2019 koleksiyonunu iple çekmeye başladılar bile!.