LEVI’S x HERON PRESTON

Levi's blue jean'in doğum gününü Heron Preston koleksiyonu ile kutluyor.

Levi’s®, her sene 20 Mayıs’ta kutladığı ve original blue jean’in icadından bu yana geçen 146 yılı onurlandırdığı 501® Day için Heron Preston ile iş birliği yaparak en ikonik giyim parçasını yeniden yorumladı. Levi’s® ile Heron Preston’un birlikte tasarladığı sınırlı seri 501® erkek ve kadın jean’leri, klasik 501® cazibesini Heron’un sokak giyimine yaklaşımı ile kombine ediyor.

Heron Preston, çok yönlü yaratıcılığı ve yetenekleri ile son derece yoğun bir tempoda çalışıyor. Uzun mesafe uçuşlarında tasarım yapıyor, Uber yolculuklarında bir sonraki DJ setini oluşturuyor ve WhatsApp’ta aynı anda birden fazla görüşmeye katılıyor. Heron’un tasarımları da bu hızlı tempolu, sürekli değişen, Instagram’ın etkileşim yarattığı kadar ilham verdiği bu dijital çağı yansıtıyor. Heron, 2019 Levi’s® 501® Day için tasarladığı yeni Levi’s® x Heron Preston 501® jean koleksiyonunu bu sürekli kinetik enerjisi ile sunuyor.

İkonik Levi’s® 501® jean pantolonun biri kadınlar, biri erkekler için olmak üzere iki yorumundan oluşan koleksiyon, asimetrileri, denemeleri ve bilinçli kusurları bir 501® için hem yeni, hem aşina görünen bir karışım halinde bir araya getiriyor. 

Heron Preston, “501® jean’in gücünü görüyorsunuz. Kesip biçip, renklendirip bazı değişiklikler yaptıktan sonra bile hâlâ 501® jean olduğunun anlaşılması, tasarımının ne kadar ikonik olduğunu gösteriyor,” diyor.