LONDRA MODA HAFTASI’NIN ‘EN’ İLGİNÇLERİ

LONDRA MODA HAFTASI'NIN ‘EN' İLGİNÇLERİ

ELLE Online Editor ELLE ONLİNE EDİTOR 20 Ocak 2015
LONDRA MODA HAFTASI’NIN ‘EN’ İLGİNÇLERİ






Moda haftalarında podyumlar erkek koleksiyonlarının istilasına uğruyor! Londra'da devam eden Londra Erkek Giyim Moda Haftası'nda koleksiyonlarını sunan markalar, en az geçen senekiler kadar iddialı tasarımlarla karşımızdalar.





Daha bu sezonu bitiremeden Resort'a geçiş yapıp, ilkbahar-yaz için listemizi oluşturduk ve gözümüzü 1 yıl sonranın sezonuna diktik. Fakat moda haftasında sonbahar-kış 2015 tasarımlarının sergilenmekte olduğunu anlamakta güçlük çekmenizin tek nedeni modanın hızı değil; tasarımlardaki renkler. Moschino'dan Burberry'ye klasik ya da dinamik birçok moda evinin, yaz paletini kışa uyarladığı parçalardan en çılgınlarını sizler için seçtik. Başı çeken markalarsa Christopher Shannon, Sibling, Moschino ve Agi&Sam.





Agi&Sam, bizi çocukluğumuza götürüyor, Logo'ları o yıllara hapsolmaktan çıkarıp, erkekler için aksesuara dönüştürüyor. Hem de yüzlerini kaplayacak ve Maison Martin Margiela'ya ‘Bunu nasıl düşünemedik?' dedirtecek şekilde! (Üstte)





Aşağıdaysa ‘bize göre' sosyal mesaj veren Christopher Shannon var. Trikolarda kullandıkları baskılarla geri dönüşüme gönderme yaptığını düşündüğümüz Shannon, bir trikonun üzerindeki naylon torba figürü ve bir başka modelin kafasında kullandığı plastik torbayla, bizim görüşümüzü destekliyor olabilir mi? (Aşağıda)











Sibling'se yine çılgın ve yine oldukça renkli. Moschino kadınları Barbie'lerle oynar da erkekler geri kalır mı? Sibling bu soruya cevabını, Barbie'lere gönderme yapan pembeler ve erkek modellerin ellerindeki oyuncak ayılarla veriyor. Evet haklısınız, ‘teddy bear'lar da Jeremy Scott'a nispet için olabilir. (Aşağıda)











Moschino, beklenenin aksine kış havasını en çok hissettiren markalardan. Gerek karlarla kaplı defile atmosferiyle gerekse toprak tonlarına yer vermesiyle Moschino'da, diğerlerinin yanında daha ağır kalan tasarımlara rastlıyoruz. Toprak tonlarını canlı renklerle birleştiren ve grafik desenlere yer veren markadaki o dev çantayı biz de istiyoruz! (Aşağıda)









SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.