Louis Vuitton, Beş Yıl Daha Nicolas Ghesquière İle Birlikte

Lüks marka, tasarımcısı Nicolas Ghesquière ile sözleşmesini yenileyerek beş yıl daha uzattıklarını duyurdu.

Buse Saray BUSE SARAY 17 Kasım 2023
Louis Vuitton, Beş Yıl Daha Nicolas Ghesquière İle Birlikte

Louis Vuitton, kreatif direktörü Nicolas Ghesquière ile sözleşmesini yenilediğini duyurdu. 52 yaşındaki tasarımcı, Fransız moda evinin kadın giyim koleksiyonlarını beş yıl boyunca yönetmeye devam edecek.Duyuru, tasarımcının markada 10. yılını kutladığı döneme denk geliyor. Bu, günümüzde özellikle moda evlerinde tasarımcı değişimlerinin hızlı olması göz önüne alındığında etkileyici bir başarıdır.

Ghesquière, 2013 Kasım'ında Marc Jacobs'ın yerine Louis Vuitton'ın kadın koleksiyonlarının sanat direktörlüğüne atanmadan önce Balenciaga'da 15 yıl geçirdi. Fransız lüks markasına artan bir zarafetle enerji katan tasarımcı, geçmiş dönemlere dönük tasarım kodları, referansları ve siluetleri; günümüz ilhamını da göz önünde bulunduran yeteneğiyle saygı gördü.

Ghesquière, geçen yıl lüks markanın yılda 20 milyar dolara ulaşan satışlarla büyümesine katkıda bulundu.

Tasarımcı, marka ile beş yıl daha geçirecek olmanın heyecanını paylaştı: "Louis Vuitton'ın hikayesini yazmaya devam etmek gerçek bir onur. On yıl önce ilk bölümü yazmaya başladık; olağanüstü miras ve sürekli yenilik odaklı yeni bir kimlik tanımlayarak... Özellikle, evin yetenek ve uzmanlık potansiyelinden yararlanarak yeni kodlar geliştirmek ayrıcalığına sahip oldum."

Louis Vuitton'ın Başkanı ve CEO'su Pietro Beccari, Ghesquière'in, Louis Vuitton'daki kadın evreninin yeniden tanımlanması, keskin yeni hazır giyim silüeti, deri ürünlerin ve ayakkabıların ikonik modelleri ve bir dizi şaşırtıcı destinasyon gösterisi dahil olmak üzere; evin geçen on yıldaki başarısına şüphesiz katkıda bulunduğunu söyledi. "Louis Vuitton'ın geleceğini birlikte inşa etmeyi büyük bir hevesle bekliyorum."


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.