LOUIS VUITTONX SERGİSİ LOS ANGELES'TA

Fransız markanın en yeni sergisi, yıldızı dolu bir açılış ile sunuldu!

Louis Vuitton’un neredeyse her 10 günde bir başka bir projesi açıklanıyor! Geçtiğimiz Perşembe akşamı Beverly Hills’de, Alicia Vikander, Orlando Bloom, Jaden Smith, Jennifer Connelly, Miranda Kerr ve daha birçok yıldızın katıldığı bir gece düzenleyen Fransız marka, ‘Louis Vuitton X’ adlı yeni bir sergi açıkladı. 


Geçtiğimiz sene $110 milyona 2000 metrekarelik bir bina satın alan Louis Vuitton, Takashi Murakami’den Supreme’e kadar yaptığı birçok iş birliğini sergilediği 10 odalı ve 180 eserli bir sergi açtı. 15 Eylül’de halka açılacak olan sergi, markanın tarihinde 160 sene geri gidiyor. Bir çok tarihi parça içeren sergide, Azzedine Alaia, Zaha Hadid, Marc Jacobs, Virgil Abloh ve Kim Jones imzalı tasarımlar da yer alıyor. “Her odada bir yenilik gerçekleştirdik. Los Angeles oldukça özel bir sanat mirasına sahip oldu ve bunu her yere taşımak istiyoruz” diyen Louis Vuitton CEO’su Michael Burke, bu serginin sanat ve modanın en özel buluşmalarından biri olduğunun altını çizdi. Ziyaretçilerin ilgisini en çok çekecek odalardan birinin 38 kırmızı halı tasarımı içeren bölüm olduğu düşünülüyor. Nicolas Ghesquiere tarafından Julia Roberts, Michelle Williams, Lady Gaga ve daha fazla yıldız için tasarlanan kırmızı halı stilleri bu odada görülebilecek. Bu yeni sanat projeleri için altı çağdaş sanatçı ile bir araya gelen Louis Vuitton; Sam Falls, Urs Fischer, Nicholas Hlobo, Alex Israel, Tschabalala Self ve Jonas Wood ile işbirlikleri yaparak 300 özel tasarım çanta kreasyonları yarattı. 


Instagram fotoğraflarında muazzam görünen Louis Vuitton X hediyelik eşya dükkanı, pembe merdivenler ve palmiye ağaçları ile süslendi. Sarah Andelman tarafından küratörlüğün yapıldığı bu bölümde Louis Vuitton’un özel tasarım sandalyelerinden, bavul etiketlerine kadar bir çok parçayı satın alabileceksiniz.