MADE IN TURKEY/ITALY

Osmanlı ihtişamını evine taşımak isteyen herkese Les-Ottomans'ı öneriyoruz.Bertrando dI Renzo, yıllardır Türkiye'yle çeşitli projelerde çalışan bir enternasyonal iş geliştirici. Ona kısaca arabulucu da diyebiliriz. Bertrando aynı zamanda, Osmanlı'nın ihtişamını ev ürünleri koleksiyonuna taşıyan bir tasarım tutkunu. Birkaç soruda onu daha yakından tanımaya ne dersiniz?

Kim? Bertrando Di Renzo
Ne? Les-Ottomans
Neden? Les-Ottomans; tasarım, moda ve Türkiye'ye olan tutkularımın birleşimi.
Nasıl? Her şeyi ben seçiyorum. Tasarımları, renkleri karıştırıp müşterilerime mükemmel yastıklar yaratmaya çalışıyorum.
Ne zaman? Bu fikir birkaç yıldır aklımdaydı. Aslında kafamda başka bir ürün serisi vardı ve işe patchwork halılarla başladım. Sonra yastıklara geçiş yaptım.

İstanbul? Bu projeden önce, İtalya'ya dönerken yanımda kumaşlar götürmeye ve arkadaşlarıma bu kumaşlardan yastık yapıp hediye etmeye başladım. Herkes bayılıyordu ve ben de bunu işe çevirmeye karar verdim.

Arkadaşlar? Her şeyin başlamasına neden olan arkadaşlarım, çekim mekanlarına, çekimlere ve internet sitesini kurmama yardımcı oldu. Açıkçası bu tam bir takım işi.

Les-Ottomans nerede? İtalya'da özel tasarımlar ve iç tasarım objeleri satan müşterilerim var. Online olarak da satış yapıyorum.

İnsanlar ne diyor? Markam henüz çok yeni fakat geri dönüşler beklentimin üstünde! Mesela bu ay Paris'teki Maison et Object Fuarı'na katılıyorum!

Made in? Les-Ottomans benim gibi bir İtalyan'a ait olsa da aslında bir İtalyan/ Türk markası, etiketlerinde Made in Turkey yazıyor olması benim için çok önemli. Bunu gururla söylüyorum, çünkü uzun zamandır çok sevdiğim Türk yaratıcı ve tasarımcıları her fırsat bulduğumda destekliyorum.

SILA GÜVEN