MARC JACOBS, SANAT KOLEKSİYONUNDAN PARÇALARI AÇIK ARTIRMAYA ÇIKARIYOR

Ünlü tasarımcının kişisel koleksiyonundan parçalar Aralık’ta Sotheby’s üzerinden açık artırmaya çıkıyor…

Marc Jacobs’un yaşam stilini deneyimlemek artık imkansız değil! Sotheby’s sayesinde, ünlü tasarımcının kişisel koleksiyonundan parçalara sahip olabileceksiniz. Jacobs’un New York’taki West Village apartmanının duvarlarını süsleyen bazı eserler, Sotheby’sin önümüzdeki haftalarda gerçekleşecek etkinliklerinde satışa sunulacak. 

Kısa süre önce Rye, New York’ta Frank Lloyd Wright tarafından tasarlanan eve taşınan Jacobs, eski evindeki bazı eserleri satma kararı aldı. Arkadaşı ve Sotheby’s Kurul Başkanı Amy Cappellazzo ile bir röportajda “Ben Marie Kondo değilim. Her şeyin birden gitmesine karar vermedim. Bir sanat koleksiyoncusu olarak rolümü düşündüm ve kendime yeniden başlamak için bir şans tanıma kararı aldım.” diyen Jacobs, sanat koleksiyonundan parçaları satma kararını açıkladı. 

Önümüzdeki ay 150’den fazla parça satışa sunulacak, bunların arasında: Ed Ruscha, John Currin, Urs Fischer, Richard Prince, Andy Warhol, Francis Picabia, François-Xavier Lalanne, Alberto ve Diego Giacometti, Jean-Michel Frank, Eugène Printz, Jean Dunand, Paul Dupré-Lafon ve Maurice Marinot, gibi sanatçılar yer alıyor. 

Jacobs’un sanat eserlerini satın almak isteyenler, özel seçilen koleksiyondan parçaları 13, 14 ve 15 Kasım’da gerçekleşen etkinliklerde görebilecekler. Aynı zamanda “Marc Jacobs: A Life of Design” (Marc Jacobs: Tasarım Dolu Bir Yaşam) adlı bir satış planlayan Sotheby’s, açık artırmayı 12 Aralık’ta New York’ta gerçekleştirecek. Marc Jacobs’un Sotheby’sin New York merkezinde hem de online sitesinde satışa sunulacak olan sanat eserleri Paris ve New York apartmanlarından gelecek. 4-13 Aralık arası teklif verebileceğiniz sanat eserleri arasında fotoğraflar ve resimler yer alıyor.