MARC JACOBS’TAN ŞOK HABER

Marc By Marc Jacobs markasına veda ediyoruz, detaylar haberimizde

Gülşah ÖZTÜRK GÜLŞAH ÖZTÜRK 26 Mart 2015
MARC JACOBS’TAN ŞOK HABER
Marc By Marc Jacobs markasına veda ediyoruz. Yanlış duymadınız. 2001 yılında kurulan markanın kapanacağı söylentileri geçen hafta kulağımıza gelmişti, Jacobs'un hayranlarını üzen bu haber maalesef doğrulandı.

16 yıl boyunca kreatif direktörlüğünü yaptığı Louis Vuitton'dan kendi markasına yoğunlaşmak için ayrılan Jacobs'un, daha spor tasarımlara yer veren alt segmentteki markası Marc by Marc Jacobs'sa farklı iki isme emanetti: Katie Hillier ve Luella Bartley. Sadece üç yıldır markanın kreatif direktölük koltuğunda olan ikilinin yarattığı 6 koleksiyon sonrası verilen bu karar, akıllarda soru işaretleri yarattı; Acaba neden onlar mıydı? Jacobs cephesinden gelen bir diğer haberle bu olasılık da ortadan kalktı. Zira Jacobs, işlerini çok beğendiği Hillier'i ana markası Marc Jacobs'a kaydıracaktı.

Kısaca Marc by Marc Jacobs'a vedanın arkasındaki nedeni henüz kimse bilmiyor ama tahminler maddi küçülme olduğu yönünde. Bizim aklımızdaki bir başka tahminse, Louis Vuitton sonrası Marc by Marc Jacobs defterini de kapatan tasarımcının, Hillier'i de arkasına alırsa, Marc Jacobs markasını uçuracağı yönünde!

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.