MAX MARA SONBAHAR- KIŞ 2021 DEFİLESİ

Sonbahar-Kış 2021 koleksiyonunda markanın kendi kendini yetiştirmiş bir kraliçe olarak tanımladığı kadın profilini İtalyan aksanıyla İngiliz tarzıyla yansıttığını görüyoruz.

İtalyan aksanı ile İngiliz stili; özgün ve bazen eksantrik. Bu en başından beri Max Mara için tekrar eden bir tema ve aynı zamanda yıldönümü koleksiyonunun ise omurgası. Max Mara’nın genç kraliçesi bu çılgın, rüzgarlı ve funda kaplı sembolleri şehre taşıyor.

Her şeyle uyum sağlayan Max Mara’nın hacimli yeni bomber ceketlerini içeren yeni koleksiyon aynı zamanda en yumuşak alpaca ile tasarlanan çok cepli ‘thornproof’ ceketleri ile dikkat çekiyor. Baklava figür kapitoneli ceketleri ikonik camel tasarımlarına uyarlayan Max Mara, bu stili dökümlü trikolar, kalın çoraplar ve kalın tabanlı ayakkabılar ile eşleştiriyor. Bu şehirli ve kasabalı stili tekoseli akım elbiseler ile tamamlayan Max Mara, şık grafik tartanlar, oversize örgüler, kadife detaylar ve organzeler ile dikkat çekiyor. 

Koleksiyonda Max Mara kadınının tacının mücevheri tabii ki paltolar oluyor. Teddy stili ve tüylü camel paltolar ile taçlandırılan koleksiyon, mükemmel bir harmoni ile hacim, ora, denge, dikim ve stili bir araya getiriyor. Peki bu yetmiş yıllık yükseliş nasıl açıklanır? Heyecan verici, enerji dolu ve destansı mı? Evet, tüm bunlar ama aynı zamanda Max Mara’yı ilk on yılında tarif eden özellikler: sade bir ünlem.