MBFWI DEFİLELERİ ÖN SIRADAN İZLEMEYE DAVET EDİYOR!

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul 12-16 Ekim tarihleri arasında dijital olarak gerçekleşecek. Backstage hikayeleri, fashion talk'lar ile zenginleşen MBFWI, moda ile dolu bir hafta sunuyor.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un tamamen dijital platformlar üzerinden Türkiye Tanıtım Grubu (TTG) desteği ile gerçekleşecek 15. sezonu 12 Ekim tarihinde, T.C. Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur, Istanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gültepe ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gülle’nin konuşmalarıyla saat 11:45’te başladı.

İlk dijital MBFWI kapsamında yayınlanacak 30 defilenin yanı sıra her defilenin ardından gerçekleşecek sunuculuğunu Ece Sükan, Rachel Araz Kiresepi, Ceylan Atınç, Aslı Barış ve Asena Sarıbatur’un üstlendiği canlı yayınlar ve Olivia Palermo,  Leonie Hanne, Veronica Ferraro, Tamara Kalinic  ve Amy Julliette Lefévre gibi uluslararası katılımcılarla zenginleşen fashion talk’larla global çapta tüm moda severleri beş gün boyunca ekranları başına kilitleyecek. Canlı yayının diğer konukları arasında ise Nil Karaibrahimgil, Begüm Kütük, Leyla Alaton, Derin Mermerci ve Bora Aksu gibi isimler de bulunuyor.

Season-Free Bir Sezon

12-16 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek MBFWI, tasarımcıların İlkbahar-Yaz 2021 sezonlarının yanı sıra Sonbahar-Kış 2020/21 sezonlarına da yer vererek sezon içi koleksiyonları son tüketici ile buluşturan yaratıcı bir season-free platform işlevi görecek. Ayrıca farklı sezonlara yönelik tasarımları aynı koleksiyon çatısı altında sunmak isteyen tasarımcı markaları ve tasarımcıları da ağırlayacak.  

MBFWI Takvimi Çok Renkli 

Çekimleri geçtiğimiz aylarda Galataport İstanbul ve Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen defile yayınlarının yanı sıra tasarımcıların retrospektif videolar, backstage hikayeleri ve benzeri yaratıcı içerikler hafta boyunca izleyicilerle buluşacak. Defilelerin ardından Fişekhane’de kurulan stüdyoda tasarımcı ve konuklarıyla birlikte gerçekleştirilecek canlı yayınlarda ise yeni koleksiyonlara bakış, modada dijitalleşme süreci ve daha fazlası izleyenleri bekliyor.

Tasarımcıların yanı sıra objektiflerini MBFWI’ye çeviren ve koleksiyonların lookbook'larını fotoğraflayan moda fotoğrafçıları Emre Doğru, Emre Güven ve Erdi Doğan, MBFWI'nin 15. Sezon belgeseline imza atan Murathan Özbek ve MBFWI Tanıtım Filmi’ni yöneten Koray Birand, Behind The Scenes adlı konuşma serisinin konukları arasında yer alacaklar.

Etkinliğe dair detaylı bilgiye www.mbfwistanbul.com adresinden erişebilirsiniz.