#MemeBizimKimeNe

ELLE olarak sosyal medyada kadın memesini hedef alan yasaklara karşı geliyoruz.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 29 Ağustos 2014
#MemeBizimKimeNe


Hiç bu kadar göz önünde olmamışlardı. Dekolteden ya da şeffaf bir elbisenin altından her türlü baskıyla dalga geçen, yasaklara ve sansüre karşı özgürce salınan memeler biz kadınların en güçlü silahına dönüştü son yıllarda. Onları gösterirken her türlü baskıya da muzipçe göz kırpıyoruz. 


Selin Miloşyan'ın ELLE Eylül sayısındaki haberinden.‘Instagram'ın kadın çıplaklığına uyguladığı sansürü protesto etmek için 28 Mayıs'ta New York sokaklarındaki üstsüz fotoğrafını “New York'ta yasal ama Instagram'da değil” yazısı ve “freethenipple” hashtag'iyle Twitter'da paylaşan Bruce Willis'in kızı Scout Willis, belki de yepyeni bir feminizmin idolüne dönüşeceğini bilmiyordu.' diyor ‘Militan Memeler' başlıklı yazısında Selin Miloşyan. Biz de bu yazıyı Eylül sayımızın kapağına #MemeBizimKimeNe hashtag'iyle taşıyoruz.

ELLE olarak sosyal medyada kadın memesini hedef alan yasaklara karşı gelmek, sansüre ve Amerika'daki püriten söylemlere direnmek, en önemlisi insanları bu konuda duyarlı olmaya çağırmak misyonuyla öne çıkan “Free The Nipple” hareketini görüyor ve #MemeBizimKimeNe hashtag'imizle artırıyoruz. Siz de katılmak ve kadınların gücünü göstermek ister misiniz? Cevabınız evet'se, hashtag'imizi kullanın bizi mention'lamayı unutmayın!

Instagram: @elleturkiye


Twitter: @elleturkey

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.