MESSIKA BY KATE MOSS OPUS 2 DEFİLESİ

Yüksek mücevhercilik modayı onurlandırıyor.

İkonik Ritz Paris’in bahçeleri Fransız lüks mücevher markası Messika’nın ilk yüksek mücevhercilik defilesi için Valérie Messika ile Kate Moss’un buluşmasına sahne oldu. Etkinlik ünlü top model ile tasarımcının birlikteliğinin en yüksek düzeyini temsil ediyordu.  

Yaratıcı ikili Valérie Messika ve Kate Moss hayatı kutlamak için tasarım iş birliklerinin ikinci perdesinde bir araya geliyorlar. Moss ve Messika’nın buluşması son derece yaratıcı bir ortaklıkla renkli ve imza parçaların bulunduğu bir koleksiyon ortaya çıkardı.

Uluslararası üne sahip model; mücevherin yalnızca onu takan kişiyle uyumlu olması gerektiğine inanıyor. Parisli mücevher tasarımcısı ise mücevherin her zaman, her okazyonda kullanılabileceği vizyonunu sürdürüyor. Geniş bir renk yelpazesinde tasarlanan koleksiyonda otuz altı özel parçadan oluşan cesur ve sıra dışı renklerle dolu mücevherler bulunuyor.

İki tasarımcı, gökkuşağının her rengini içeren bir mücevher koleksiyonunu sunmak için güçlerini birleştirdiler. Bu koleksiyon, “mutluluk” kelimesini fazlasıyla aradığımız bu günlerde bize umut aşılıyor.

Kate Moss'un yeni Messika koleksiyonunu oluşturan malahit, sedef, turkuaz ve oniks içeren parçalar, kesintisiz bir renk skalasını çağrıştırıyor. Dokular arasında coşkulu bir etkileşim hissediliyor. Koleksiyon, altının ve taşların renkleri arasındaki kontrastla ve néo-porté stilini yansıtan cesur tasarımla öne çıkıyor. Parçalar, yalnızca boynunuza, kulaklarınıza, bileklerinize, parmaklarınıza değil, alnınıza, ellerinize ve bedenlerinize de takabileceğiniz çeşitlilikle. Birbirine uyumlu ve eksiksiz bir koleksiyon oluşturmak için özenle tasarlandı.  Bu iki yaratıcı kadın bir araya gelerek, mücevherlerin nasıl en uç noktaya kadar kullanılabileceğinin sınırlarını zorluyor.

Bu benzersiz defile için Valérie Messika ve Kate Moss welcomed Messika tarihinde önemli yeri olan dostları ve ünlüleri ağırladılar. Defileye katılanlar arasında  Cardi B - Grammy Awards 2019 ödüllerinde Messika ile ışıldamıştı-; Toni Garrn -Cannes Film Festivali’nde Messika tercih etmişti- ve birçok kırmızı halıda Messika ile stilini tamamlayan Tina Kunakey gibi.  

Bu koleksiyonu onurlandırmak üzere podyumda Messika by Kate Moss parçalarıyla yürüyen isimler arasında  Taylor Hill, Cindy Bruna, Isabeli Fontana, Constance Jablonski ve Edita Vilkevičiūtė yer alıyordu.