MESSIKA'DAN MÜCEVHERE RENKLİ DOKUNUŞ

Messika, markanın tarihinde bir ilk olarak yeni Lucky Move Color serisinde, saf pırlantanın yanı sıra renkli taşlara da yer veriyor.

Messika’nın ünlü Move ailesinin bir parçası olan Lucky Move koleksiyonu, ilhamını şans getirdiğine inanılan madalyonlardan alıyor.  Markanın kurucusu ve kreatif direktörü Valerie Messika, bu koleksiyonun hayatımıza renk katması ve şans getirmesi amacıyla tasarlandığını söylüyor.

Pırlantanın yanında koleksiyonunda değerli ve yarı değerli taşlara yer vermek, pırlantaya her daim sadık kalmış ünlü bir mücevher ustasının kızı olan Valérie Messika için de bir meydan okuma niteliğinde.

Messika bu koleksiyonla, mücevher ve takı dünyası için değerli taşların da önemini vurguluyor. Lucky Move Color koleksiyonundaki madalyon, oniks, lapis lazuli (laciverttaşı), malahit, pembe ve beyaz sedef, turkuaz, kırmızı akik ve zirikot olmak üzere dokuz farklı renk seçeneğine sahip.

Markanın artistik direktörü koleksiyonla ilgili şöyle diyor: ‘’Kendimi bu renkli taşların arkasındaki hikâyeye tam anlamıyla kaptırdım. Onları özel kılan kusurlarının her biri beni büyüledi. Messika bu koleksiyonla ‘’comfort zone’’ denilen alışılmış güvenli alanından da çıkma cesareti gösteriyor. 

 “En sevdiğin rengi söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim…”

Messika’nın Move koleksiyonunun imza tasarımı olan altın ve hareketli pırlantalar, Lucky Move color koleksiyonunda da mevcut. Bu koleksiyon aslında renkler ve karakter özellikleri arasındaki ilişkiye vurgu yapıyor. Her biri kişiselleştirilebilme özelliğine sahip bu renkli madalyonlar, kuralları yıkmaya devam ediyor.

Son koleksiyonunu tanıtırken Valerie Messika, modern mücevher anlayışında ezber bozmaya devam ediyor. Tasarım ilhamını ise Coco Chanel’in “Dünyadaki en güzel renk, sana en yakışandır.” cümlesinden alıyor.

9 Farklı Renk, 9 Farklı Kadın 

YEŞİL:  Tıpkı bu dinamik ve yoğun taş gibi, bu mantrayı alan kişi gösterişlidir ve asla birden çok yüzü yoktur. Bu mantrayı seçen kişi dürüst ve şevk doludur. Baskın yeşil rengi, bileşimindeki bakırın varlığından kaynaklanmaktadır. Malahitin yüzeyindeki dalgalar sayesinde büyüleyici olmayı bir an olsun bile bırakmaz.

SİYAH: Hem güçlü hem feminen, bu mantrayı seçen kadınlar seslerini duyurmaktan korkmazlar! Yoğun siyah renk ile bu taş, adeta bir güç sembolüdür.

KIRMIZI: Bu kırmızı akik, neredeyse ipeksi bir parlaklığa sahiptir. Bu mantrayı seçen kadınlar kendilerini her şeye tam anlamıyla adadıkları gibi, çabalarını tutkularına ve onun için öneli olan konular için harcarlar. 

MAVİ: Gizemli bir gülümseme kişilik hakkında çok fazla şey ele verir. Altın desenlerle dolu bu mavi taş, gizemle çevrili mistik bir mücevher olarak kabul edilir.

PEMBE: Zarif ve pembe sedef ışıltısı, bu kolyeye feminen bir dokunuş verir. Kadının yol gösterdiği zarafetin kasırgası tarafından taşın. Bu pembe sedef, adeta kadının yol gösterdiği bir zarafet rüzgârı gibidir.

ANTRASİT: Zamanın başlangıcından beri insanlar sedefin yanardöner yansımalarıyla büyülendi. Macera dolu bir zihin durumu, yeni sınırları keşfetme arzusu ile birleşir. Şans her zaman cesareti destekler ve kendi yolunuzu çizip şanslı yıldızınızı takip etmenizi ister.

TURKUAZ: Meraklı,özgürlüğe ve uzun yolculuklara aşık olan bu kadın enerjisiyle dünyayı keşfetmeye heveslidir. Yerli Amerikalılar tarafından yüceltilen bu yoğun mavi renk, keşfedilmeyi bekleyen Dünya’ya adeta bir kaçış çağrısı…

KAHVERENGİ: Cesaretli ve maceracı bu kadınlar hiçbir şeyden korkmazlar. Bu ahşap çeşidinin grafik ebruları Orta Amerika'ya özgüdür. Bu nadir ve değerli taş, kahverengi arka planına zıt olan düzensiz ve grafik siyah damarlara sahiptir.

BEYAZ: Kendi yolunu oluşturan, eşsiz kadınlar için! Başkalarının peşinden gitmeyen, eşsiz kişilikleriyle kendi yolunu oluşturanlar için. Bu yanar döner sedef taşının en belirgin özelliği kendine özgü ışıltısıdır.

Etİketler