MET GALA'NIN BU SENEKİ TEMASI BELLİ OLDU!

2020, müzenin 150. yıl dönümü olduğu için gelecek yılki Met Gala'ya ayrı bir anlam yüklüyor...

2020 Met Gala'nın teması, "Zaman Hakkında: Moda ve Süreç." (About Time: Fashion and  Duration) Metropolitan Museum of Art Costume Instıtute zaman kavramına odaklanacak ve 150 sene boyunca evrimin merceğinde görüntülenmiş, 160 parçanın tarihteki gelişim ve değişimini sergileyecek. 

The Costume Institute'un küratörü Andrew Bolton, "parçalanmış, sürdürülemeyen ve heterojen olan moda tarihini yeniden yaratıyoruz." New York Times'ın haberine göre Bolton, gelecek yılki Met Gala temasının ilhamını 1992 yapımı Orlando adlı filmden, Virginia Woolf'dan ve felsefeci Henri Bergson'ın teorilerinden almış. 

2020'deki sergiyi Louis Vuitton üstleniyor ve markanın kadın koleksiyonları sanat yönetmeni Nicholas Ghesquiere, Meryl Streep, Emma Stone, Lin-Manuel Miranda ve Anna Wintour ile birlikte Met Gala'nın eşbaşkanlığını yapacak. Konuklar, geçmiş temaları birçok farklı şekilde yorumladı, bu yüzden 2020 Met Gala için beklentilerimiz daha da yüksek!

Kostüm Enstitüsü'nün bahar sergisi, Zaman Hakkında: Moda ve Süreç, 7 Mayıs - 7 Eylül 2020 tarihlerinde ziyarete açık olacak.

YAZI: Deniz Akkaya