MICHAEL KORS İLKBAHAR YAZ 2021 KOLEKSİYONU

Kentsel New York’ta doğaya dönüş!

Michael Kors’un İlkbahar Yaz 2021 koleksiyonunun teması kentsel doğaydı. New York saati ile sabah 9’da başlayan şov, Michael Kors’un tüm sosyal medya platformları üzerinden canlı olarak yayınlandı. New York Restorasyon Projesinin bahçesinde American Idol kazananı Samantha Diaz’ın müzikal performansı ile süren defilede, konuklar, sezonun ilham kaynağı ile büyülendiler: şehrin doğası ve New York'un ruhu.

Farklı katmanlara sahip bir dijital deneyim ile sunulan koleksiyon MichaelKors-Collection.com üzerinden paylaşıldı. İnternet sitesinde üç farklı video vardı: Haley Elizabeth Anderson tarafından yönetilen ve izleyenlere sezonun ilham kaynağını ve modunu tanıtan belgesel tarzı bir film; New York Restorasyon Projesi bahçesinde çekilen ve Samantha Diaz’ın canlı performansının olduğu geleneksel bir defile; son olarak ise Carole King tarafından yazılan “You’ve Got a Friend” şarkısının Diaz tarafından yorumu.

‘Up on the Roof’ adındaki belgesel izleyenleri Michael’ın ilham kaynağına ve tasarım sürecine götürürken, filmin anlatımını Michael Kors’un kendisi yapıyor. New York’un ruhunu araştıran, şehirdeki insanların gücünü gösteren ve şehrin sunduğu sınırsız olanakları tanıtan belgesel filminde aynı zamanda Bette Midler’ın sürpriz ziyareti de var. 1995’te New York Restorasyon Projesini yaratan Midler, o günden bu yana kendini şehri daha güzel yapmak için adıyor. 

Sitedeki koleksiyon videosunda görebileceğiniz Michael Kors İlkbahar Yaz 2021 defilesinde modeller Alek Wek, Sabina Karlsson, Julia Nobs, Saskia de Brauw, Mayowa Nicholas, Hiandra Martinez, Grace Elizabeth ve daha birçok isim yürüdü. New York’un Bronx semtinde, Anderson Bulvarında yer alan New York Restorasyon Projesi bahçesinde çekilen defile videosu, yeni koleksiyonun tamamını sergiliyor.

Defilenin gerçekleştiği mekanda hem New York Restorasyon Projesi hem de Renaissance Gençlik Merkezi için bağışta bulunan Michael Kors, yeni koleksiyonu için yardımseverliğini de öne çıkarıyor. South Bronx merkezli Renaissance Gençlik Merkezi, risk altındaki şehirli gençlerin potansiyellerini en üst düzeye çıkarmaları için performans sanatlarından spora, eğitim yardımına kadar, güçlendirmeyi amaçlayan programlar ile yardımcı oluyor. Aynı zamanda ‘Music on Wheels’ adlı insiyatifi destekleyecek olan bağışlar, müzik programları olmayan okullara müzik eğitimi sağlıyor.