MIDDLETON’LARIN TASARIMCISI

MIDDLETON'LARIN TASARIMCISI

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 20 Ağustos 2014
MIDDLETON’LARIN TASARIMCISI
Belki adı ünlü tasarımcılar John Galliano veya Alexander McQueen kadar tanıdık gelmeyebilir birçok kişi için. Bununla beraber Alice Temperley, pek çok insanın hafızasına Pippa Middleton'a diktiği yeşil ipek elbiseyle kazındı, Pippa bu elbiseyi İngiltere Prensi William'la evlenen kız kardeşi Kate'in düğününde giymişti ve içinde muhteşem görünüyordu.Ancak Middleton kardeşler, onun tasarımlarının popülaritesini artıran öykünün sadece bir parçasıydı. Aslında bunun çok öncesinde onun tasarımları zaten popülerdi ve bileğinin hakkıyla, Londra'daki üç mağazası ve 35'ten fazla ülkedeki varlığıyla “Made in UK” şemsiyesinin altında yerini almıştı. Los Angeles'tan Dubai'ye kadar zarif gipürlerden ve gösterişli kumaşlardan tasarladığı gece elbiseleriyle tanınıyor. Bir de, değişik parçaları karıştırarak yarattığı ”eklektik” tarzı, cool İngiliz yarımadasının mükemmeliyetçi özünü içeriyor. Ayrıca kırmızı halıda da, geniş bir hayran kitlesine sahip; Keira Knightley, Demi Moore, Emma Watson ve ünlü modeller Heidi Klum, Jacquetta Wheler gibi. Üstelik bu isimlerden bazıları onun tasarladığı gelinlikleri giydiler, düğünlerinde “evet” demek için.

“ Evi iki yıl önce aldım, pek mümkün olmamasına rağmen her hafta sonu gelmeye çalışıyorum. Fırsat buldukça kendime özel izin veriyor ve ofis yerine burada çalışıyorum. Ben çiftlik insanıyım, şehirde çalışıp burada yaşamak benim için bir ihtiyaç. Ayrıca her zaman hayalim, oğlumun ormanda özgürce koşabilme şansına sahip olmasıydı; tıpkı benim çocukluğumda olduğum gibi.” Alice, Somerset´e 11 km. uzaklıkta bulunan ve elma şarabı üretilen bir çiftlikte büyüdüğünü hatırlıyor: “Ben iflah olmaz bir romantiğim. Burada kendimi huzurlu, özgür ve sakin hissediyorum.”

“Plaj buraya 20 km. uzaklıkta, etraftaki köylerde muhteşem pazar yerleri var. Bridport bunlardan biri ve balık dükkanları harika. Ayrıca hayvanlarımız da var: İki tane koyun, bir köpek, adı Monkey ve yakında bir geyikle birkaç hindi alacağız. Arkadaşlarımın burada k almasından v e ortalığın gülme sesleri ve çocuklarla dolu olmasından çok hoşlanıyorum” diyor Temperley. Bu nedenle Londra moda çevresinde ünlü tasarımcının efsanevi yaz partileri oldukça tanınıyor: “Her zaman bu partilerde kıyafet zorunluluğu var: Deri, dantel, provokatör kıyafetler, 60-70'lerin parlak dar aerobik disko taytları, payetler; Alice Harikalar Diyarı'nda ya da Binbir Gece Masalları'ymış gibi. Bütün davetliler kostümler konusunda ellerinden geleni yapıyorlar ve böylece mükemmel bir atmosfer oluşuyor.”~


Alice, özel tasarım parçaları İngiltere'nin başkentinde Portobello Road'daki dükkandan alıyor: “Çünkü inanılmaz mobilyaları var; İngiliz, İskoç stili. Ve diğer incik-boncuk tarzı harika şeyler. Sıra dışı vintage parçalar.” Eve özel yapılan tasarım mobilyalar için Alice, Talisman'ı (talismanlondon. com) tavsiye ediyor. Ve profesyonel bir dekorasyon avcısı olarak bizimle işin sırrını paylaşıyor: “Portobello'da alışveriş yapmak için en iyi zaman, cuma veya cumartesi sabah 06.00'dır. Çünkü haftanın o gün ve saatinde genelde sanat simsarları oradadır. Turistik çekici bir yer olmaktan çok o günlerde büyük bir sanat borsası gibidir.”

Temperley stilinin bir diğer karakteristik özelliği, şaşaalı kumaşlara ve dikkat çekici desenlere olan tutkusu ki bu, evin iç dizaynında da kendini gösteriyor. “Çok kısa bir süre önce 2013 sonbahar-kış koleksiyonumun resimlerinin ve baskılarının kullanıldığı ilk duvar kağıdımı yaptım. İlham kaynağım bir sevgiliye ait olan bir şaldı ki bu şal, 40 yıl önce benim büyük anneme aitmiş. Onu eski bir bavulda buldum ve üzerinde oynadım. Yeni duvar kağıdımı, bu evimde ve Londra Bruton Street'te yeni açılacak dükkanımda kullanacağım, orayı Kasım'da açabilmeyi umuyorum.”

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.