MINNIE MOUSE’A STELLA MCCARTNEY DOKUNUŞU

Dünyanın en tanınmış karakterlerinden biri nihayet tasarımcı giyiyor.

Disneyland Paris'in bu yılki 30. yıl dönümü şerefine İngiliz tasarımcı Stella McCartney, Minnie Mouse'un imza görünümüne yeni bir dokunuş kattı.

Disney ikonu ve Mickey Mouse'un uzun zamandır sevgilisi olan Mickey Mouse, ikonik kırmızı ve beyaz puantiyeli elbisesini şık bir pantolon takımla ile değiştiriyor .Ancak onun imzası olan puantiyeli ve fiyonklu stili bozulmadan kalacak. Ayrıca, büyük topuklu ayakkabılarını daha rahat bir yürüyüş ayakkabısı ile değiştiriyor.

McCartney, yeni tasarımı tanıtmak için bir videoda "Minnie her zaman kalbimde özel bir yere sahipti. Aynı değerleri paylaşıyoruz" dedi. "Minnie'nin sevdiğim yanı mutluluğu, kendini ifade etmeyi, özgünlüğü bünyesinde barındırması ve dünyanın her yerinden her yaştan insana ilham vermesi. Ayrıca, harika bir tarzı var."


McCartney, "Onun imzası olan puantiyelere bu yeni yaklaşım, Minnie Mouse'u yeni nesil için bir ilerleme sembolü yapıyor" diye ekledi.

Minnie, sorumlu kaynaklı kumaşlar kullanılarak tasarlanan McCartney etiketinin ikonik mavi takımlarından birini giydi. Görünüm, Disney tarafından “Minnie'nin İlk Ultrachic Pantsuit’i" olarak adlandırıldı.

Disneyland Paris, resmi Twitter sayfasında tasarıma ilk bakışını paylaştı.


Disneyland Paris'in 30. yıl kutlaması 6 Mart'ta başlıyor. Ay bittiğinde McCartney, Minnie ile işbirliğine devam edecek. Klasik 1940 animasyon filmi "Fantasia"dan ilham alan bir koleksiyon, bu baharın sonlarında Stella McCartney mağazalarında satışa sunulacak.

Minnie'nin Disneyland Paris'teki yeni görünümünü Mart ayında Kadın Ayı onuruna sunması planlanıyor. Ve görünüşe göre, Minnie'nin pantolon takımı, Nisan ayında Disneyland Paris'in 30. yıl dönümünü kutlarken giydiği birkaç kıyafetten biri olacak.


McCartney ayrıca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde satışa çıkacak yeni bir Minnie Mouse tişörtü tasarlıyor.


Ve çetenin geri kalanı da 30. yıl dönümü için yepyeni bir görünüme kavuşuyor. 30. yıl dönümü kutlamalarını başlatan bir videoda Minnie, Mickey, Daisy ve diğer birkaç sevilen karakter, hava karardıktan sonra tema parkında geçit töreni yapmak için yanardöner yeni kostümler içinde ortaya çıktı.