MISSONI’NİN KREATİF DİREKTÖRÜ DEĞİŞTİ

İtalyan moda evi Missoni, Filippo Grazioli'yi kreatif direktör olarak atadı.

İtalyan moda evi Missoni, yeni kreatif direktörü olarak Burberry kadın podyumunun eski tasarım direktörü Filippo Grazioli'yi işe alıyor.

40 yaşındaki Grazioli, kurucunun kızı Angela Missoni'nin geçen yıl bir yönetim değişikliği nedeniyle istifa etmesinin ardından geçici rolü üstlenen Alberto Caliri'nin yerini alacak.

Grazioli, Missoni'nin erkek ve kadın koleksiyonlarının yanı sıra bornoz ve havlu gibi ürünleri içeren yaşam tarzı bölümüne de başkanlık edecek. Yapılan açıklamaya göre Caliri, Missoni'nin ev ve spor kategorilerine liderlik edecek.

Grazioli'nin en son tasarım rolü, kadın podyumu için tasarım direktörü ve daha sonra danışman olarak çalıştığı Burberry'deydi. Aynı zamanda, yine Riccardo Tisci'nin altında, Givenchy'de kadın hazır giyim baş tasarımcısıydı.


“2018'deki aile ve FSI Fonu uyarınca, Missoni'nin lüks pazarındaki profilini ve imajını ve daha fazlasını yükseltmek için prestijli moda şirketlerinde 18 yıllık sağlam deneyime güvenebilecek genç bir tasarımcı olan Filippo Grazioli'yi seçtik. Missoni CEO'su Livio Proli, Instagram'da yayınlanan bir açıklamada, halihazırda başlatılan modernizasyon sürecini güçlendirdiğini söyledi.

Aileye ait bir İtalyan markası olan Missoni, yüzde 41 hissesini özel sermaye FSI Fonuna sattı ve Angela Missoni'nin tasarım görevinden ayrılması da dahil olmak üzere bir yeniden yapılanmaya yol açtı.

Grazioli, "Missoni dünyasına katılmaktan onur duyuyorum: İtalyan stili ve tasarımı tarihinde rol oynamış, neredeyse yetmiş yıldır dikkate değer bir bütünlük sağlayan bir marka" dedi.
Etİketler