MIUCCIA PRADA, OLAĞANÜSTÜ BAŞARI ÖDÜLÜNÜ ALDI

Moda Ödülleri sahiplerini buldu...

10 Aralık’ta gerçekleşen 2018 Moda Ödülleri, görkemli bir gece ile Londra’nın Royal Albert Hall’unda sahiplerini buldu. İngiliz Moda Konseyi tarafından modaya katkıları dolayısıyla Miuccia Prada’ya verilen Olağanüstü Başarı Ödülü, gecenin en prestijli ödüllerinden biri.

Moda sektöründe yaratıcılığı ve başarısı ile katkıda bulunan kişilere verilen bu önemli ödül, bu sene Miuccia Prada’yı onore etti. Yenilikleri ve yaratıcılığı ile moda sektörüne yöne veren Miuccia Prada, moda, sanat, mimari ve film gibi sanatları birleştirerek sektörün öncüleri arasında yer alıyor. 

“Burada olduğum için çok mutluyum çünkü her geçen gün kendimi daha da fazla bu toplumun bir parçası gibi hissediyorum. Moda sektöründe çalışan herkesin şu sıralar tehlikede olan insan haklarını ve özgürlüğü savunması gerektiğine inanıyorum. Hepinize sevginiz ve saygınız için teşekkür ederim, bu hislerin karşılığını size yollamak istiyorum. Beraber çalıştığım herkesin tutkusuna, zekasına ve yeteneğine teşekkür ederim,” diyen Miuccia Prada, ödülünü ünlü oyuncu Uma Thurman ve yönetmen Steve McQueen’den aldı.