MODA INSTAGRAM’DA!

CFDA ödül törenine yeni bir kategori daha eklendi: Instagram!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 04 Haziran 2014
MODA INSTAGRAM’DA!
Amerikan Moda Tasarımcılar Derneği (The Council of Fashion Designers of America) kısa adıyla CFDA'nın her yıl düzenlediği, Amerikan moda ve aksesuar tasarımcılarını ödüllendiren aynı adlı ödül töreni dün gece sahiplerini buldu. (Aşağıdaki linkte detaylar ve kırmızı halı görüntülerini bulabilirsiniz.)

Her zaman olduğu gibi son derece eğlenceli geçen törende, bizim favorimizse (Eh malum dijital dünyanın mensupları olarak) bu yıl eklenen farklı bir kategoriydi: Fashion Instagrammer of the Year – Yılın En İyi Moda İnstagramcısı!

Selfie'ler, pastalar-kekler, kediler-köpekler ve manzara fotoğrafları bir kenara Instagram; modayı takip etme ve hatta ona yön verme görevi de üstleniyor. Defilelerden görüntüler ilk kez orada paylaşılıyor, koleksiyondan detaylar tasarımcıların kişisel hesaplarından koleksiyona dair ipucu niteliğinde sunuluyor; Kısacası bu kategorinin içi boş olmadığı bir gerçek!


(Fotoğraflar soldan sağa: @paridust, @amy_stone, @bessnyc4)


İşte ilk kez eklenen bu kategoride birinciliği Patrick Janelle aldı... @aguynamedpatrick adıyla yarışmaya katılan Janelle, 9.160 like alarak birinci oldu. Kazanan fotoğrafın konsepti 'öğle yemeği'ydi (aşağıda)...

 
Patrick Janelle kısaca başarısının sırrını şöyle açıklıyor: ‘Bir kareyi her yönden ele alıp, tüm açılardan fotoğraflıyorum. Kompozisyon, renk, yazı ve hatta diğer fotoğraflarım arasında o karenin nasıl görüneceğini bile düşünüyorum!' 

Adaylar komite tarafından seçilmiş olsa da,  kazanan, tam da sosyal medyaya yakışır şekilde belirlendi: #MyCFDA hashtag'iyle paylaşılan fotoğraflardan en çok like alan birinciliğe ulaştı.   
Diğer adayların hesaplarına göz atmak (yukarıda öne çıkanlardan 3 tanesini paylaştık) ve kendi favorinizi seçmek isterseniz buyrunuz: @amy_stone, @bessnyc4, @dapperlou, @donalddrawbertson, @hokaytokay, @paridust, ve @troprouge. 

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.