MODA, STİLİ TAMAMLAMALI

MODA, STİLİ TAMAMLAMALI

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 08 Mayıs 2014
MODA, STİLİ TAMAMLAMALI
Azimli ve genç tasarımcı Fulya İlkmen'le söyleşimize modanın kendisi için anlamı ve stil önerileriyle devam ediyoruz. ..

ELLE: Modanın sizin için anlamı?
F.İ.:
Moda, stile oranla daha kısa vadeli bir süreç. Stil gibi tutarlılık yerine değişkenlik gösteriyor. Moda eğlencelidir, popüler kültürün inkar edilemez parçasıdır. Modayı takip etmek zevklidir ama o sezon moda olan parçalardan kendi stiline uygun olanı seçmek gerekir. Bence moda stilinizin önüne geçmemeli, stilinizi tamamlamalı.

ELLE: Sizin tarzınız ve markanın stili nasıl bir noktada kesişiyor?
F.İ.:
Ben her zaman rahat parçaları tercih ediyorum, koleksiyonumda da bu tarz parçalara yer verdim. Hem kendi tarzımda, hem de markamın stilinde maskülen formları feminen detaylarla, kalın ve sert kumaşları ince ve naif kumaşlarla birleştiriyorum. Abartılı parçalardan uzak durmayı tercih ediyorum. Kendi stilimde desenli parçaları sade parçalarla kullanıyorum, koleksiyonumda da bunu yansıttığımı düşünüyorum.~ ELLE: Gardırobunuzun olmazsa olmaz parçaları nelerdir?
F.İ.:
Desenli ceketleri düz parçalarla birlikle kullanmayı seviyorum, onlara canlılık katıyorlar. Deri biker botumu hem gündüz, hem de gece giyiyorum; feminen parçalara maskülenlik kattığını düşünüyorum. Kendi tasarladığım deri etek, hayat kurtarıcı bir parça. Yüksek belli parçalarla kullandığım kısa üstler var bir de.

ELLE: Bot takıntınızın sebebi?
F.İ.:
Deri botların kimliği olduğunu düşünüyorum; en feminen elbiseme bile maskülen dokunuş katarak sadece gece değil, gündüz de giyilme imkanı sağlıyorlar. Rahatlığa önem veren biri olarak deri botlarla hem rahat, hem şık giyinme lüksünü seviyorum. En rahat ettiğim ve her yerde giyebileceğim favorim, uzun etek veya elbiselerle deri botları kullanmak, böylece topuklu ayakkabı giyme zorunluluğu ortadan kalkıyor.~ FULYA'NIN STİL ÖNERİLERİ


Feminen elbiseleri deri botlarla birleştirin. İpekle derinin kontrastı siluete çekici bir hava katıyor.


Metalik detaylardan faydalanın; en sade kıyafetleri bile çarpıcı hale getiriyor.


Soyut desenler kullanmaktan korkmayın. Düz parçalarla birlikte kullanıldığında hem dikkat çekici, hem de rahat bir stil sağlıyor.


Gardırobunuzda mutlaka “Oxford” gömlek bulundurun. Her stilde kendine yer bulabilecek bir parça. Hem skinny jean'lerle hem kalem etekle farklı görünümler yaratabilirsiniz.

Sıla GÜVEN

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.