MODANIN EFSANESİ: VALENTINO GARAVANI

Ünlü tasarımcı Green Carpet Awards’da ‘Efsane’ ödülünü alacak…

22 Eylül’de Milano’nun La Scala tiyatrosunda gerçekleşecek olan üçüncü Green Carpet Moda Ödüllerinde, Valentino Garavani ‘Efsane’ ödülünü alacak.

İtalyan ‘Camera della Moda’ Başkanı Carlo Capasa, geçtiğimiz Çarşamba günü ünlü tasarımcının ‘mükemmel sanatsal geleneğinin ve zamansız tasarımlarının’ ödüllendirilmesi gerektiğini söylemişti.

Aynı şekilde Eco-Age kurucusu Livia Firth, Valentino’nun öncü yaratıcılığını ve İtalyan modasına olan desteğini kutlamıştı. 

Green Carpet Moda Ödüllerinin Kreatif Direktörü olan Hamish Bowles, La Scala tiyatrosunu çiçekli bir dekorasyon ile süsleyerek Rönesans bahçelerinden ilham aldı. Adut Akech ve Jon Kortajarena’nın sunuculuğunu yapacağı etkinlik Camera della Moda ve Eco-Age işbirliğinde gerçekleşiyor. 

Bir çok tasarımcının ve markanın sürdürülebilir yöntemleri ile ödül aldığı etkinliğin geçmiş yıllarında Giorgio Armani, Alessandro Michele, Tom Ford ve Miuccia Prada gibi isimler ödül almıştı. Cindy Crawford, Cate Blanchett, Julianne Moore, Dakota Johnson ve Gisele Bündchen gibi bir çok ünlünün katıldığı ödüllerin üçüncü senesinin de aynı ihtişamda gerçekleşeceği tahmin ediliyor.  .