MONCLER VE HIROSHI FUJIWARA İŞBİRLİĞİ

Genki Ito tarafından yönetilen yeni koleksiyon filminde Tomohisa Yamashita yer alıyor…

Her dönem farklı bir tasarımcı ile işbirliği yapan Moncler, yeni koleksiyonu için Hiroshi Fujiwara ile bir araya geldi. ‘7 MONCLER FRAGMENT HIROSHI FUJIWARA’ adındaki yeni koleksiyonda Fujiwara, geçen yıl piyasaya sürdüğü yaratıcı rotayı geliştirerek, sürekli kültürel ilerlemenin imzasını taşıyan markasını geliştirdi.


Japon oyuncu ve şarkıcı Tomohisa Yamashita ile yeniden buluşan Fujiwara, yönetmen Genki Ito ile birlikte seçimlerin kavramsallaştırılması inceleyen bir film yayınladı. Filmde başrol oyuncusunun neon dekorlu bir Tokyo Ramen barından başlayarak gecenin keşfine çıktığı yolculuğunu görüyoruz.  Bu yolculukta yaptığı seçimler ile kendisinin yeni bir versiyonunu oluşturan Yamashita, yönetmen Genki Ito ile beraber modanın özündeki anlamı yeniden keşfediyor. “Günlük yaşamımız, önümüzde A veya B opsiyonunu seçmek ya da kendimiz için yeni bir C opsiyonu yaratmak gibi bir dizi seçenekten oluşuyor. Kişiliklerimiz ve bireyselliklerimiz sonsuz seçimlerden oluşuyor. Günlük seçimlerimizi dikkate almak, kim olduğumuzu düşünmek anlamına geliyor ve böylece kendimiz için varoluşun anlamını yeniden tanımlayabiliyoruz,” diyen Genki Ito, Moncler için yarattığı kısa film ile sınırsız opsiyonların arayışına çıkıyor. 


Tomohisa’nın canlandırdığı karakter, zihnini sembolize eden vintage MS-DOS disklerine benzeyen bir estetik ve droid görünümlü bir gelecek vizyonu arasında seçimler yaparken, Fujiwara’nın kültürleri birine bağlayan yaratıcılığı yansıtılıyor. Çalışmalarında her zaman müzikten faydalanan Fujiwara’nın ‘7 MONCLER FRAGMENT HIROSHI FUJIWARA’ filmi için bestelediği ‘Territory’ şarkısı ise Tomohisa’nın seçim yolculuğuna eşlik ediyor. 

Etİketler