MOSCHINO'NUN MARIE ANTOINETTE'TEN İLHAM ALAN DEFİLESİ

Fransız Devrimi ve Marie Antoinette'den esinlenerek oluşturduğu koleksiyonu geçtiğimiz gün moda severlere sunan Jeremy Scott, hazırladığı defile ile yine çok konuşuldu.

Toplumu çerçeveleyen elit hakların çirkin estetiğine ve halkın ekmek olmadığı için pasta yemelerine gönderme yapan koleksiyonda, markanın tasarımcısı Scott, bu çifte standardı eleştirdi. Koleksiyonda Marie Antoinette'in pannier elbiselerini, 1960'ların en radikal kıyafeti olan mini eteklerle birleştirerek  yer verdi.

Adeta bir partiyi anımsatan Moschino 2020 Sonbahar defilesi, hayranlarını her zaman fantastik bir tema ile eksantrik şovlara katılmaya davet eden sevilen tasarımcı Jeremy Scott için yeni bir şey değil. Irina Shayk, Stella Maxwell, Gigi Hadid, Bella Hadid ve Kaia Gerber gibi modeller, Marie Antoinette tarzı, yüksek topuz model saçlar ve detaylı işlemelere sahip parçalarla yürürken gözlerimiz podyumdan bir an olsun ayrılmadı. 

Bazı favoriler arasında, baget ve dilim kek şeklinde clutch çantalar, macaron çapraz çantalar, kadınsı kadife çantalar, inciler ve retro güneş gözlükleri yer aldı. Koleksiyonda aynı zamanda, Moschino'nun efsanevi deri parçalarının kattığı 80'li yılların 'rockstar' dokunuşu da gözümüzden kaçmadı.

(GETTY IMAGES)