Moschino'nun Yeni Kreatif Direktörü Davide Renne Hayatını Kaybetti

İtalyan moda tasarımcısı, markaya katıldıktan sadece dokuz gün sonra hayata veda etti.

Buse Saray BUSE SARAY 10 Kasım 2023
Moschino'nun Yeni Kreatif Direktörü Davide Renne Hayatını Kaybetti

İtalyan moda tasarımcısı Davide Renne, Gucci'nin kadın giyim departmanının eski başkanı olarak bilinen isim 1 Kasım 2023'te Moschino'nun kreatif direktörü olmuştu. Ancak maalesef sadece dokuz gün sonra 46 yaşında hayatını kaybetti.Milano'daki ölümü, Moschino tarafından doğrulandı. Bir sebep belirtilmemiş olsa da, e-posta ve sosyal medya kanallarında yayımlanan bir açıklama "ani bir hastalık" olarak bahsetti.

"Bu dramatik zamanda yaşadığımız acıyı anlatmaya kelimeler yetmez. Davide bize daha birkaç gün önce katıldı, ani bir hastalık onu bizden çok erken aldı. Hala ne olduğuna inanamıyoruz. Davide ile, geleceğe yönelik heves ve iyimserlik atmosferinde iddialı bir proje üzerinde çalışıyorduk. Çok kısa bir süre aramızda olmasına rağmen Davide hemen kendini sevdirip saydırabildi. Bugün onun hayal ve yaratıcılığının sadece öngördüğü şeyleri sürdürme sorumluluğuyla kaldık. Ailesine ve arkadaşlarına en derin başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz" dedi yaptığı açıklamada Aeffe Başkanı Massimo Ferretti.Bay Renne, geçen ay Moschino'daki yeni rolü açıklanmadan önce 20 yıl boyunca Gucci'de bulunmuş ve Şubat ayında Milano Moda Haftası'nda sergilenecek olan bir açılış koleksiyonu üzerinde çalışıyordu. İtalyan modasında sevilen bir figür ve eski Gucci tasarımcısı Alessandro Michele'in sağ kolu olan Renne, İtalyan modasının en bilinen isimlerinden birinin başında hayal ettiği rüya rolü için işe alındığı heyecanını ifade etmişti. Moschino'daki yeni görevine, markayı geçen Mart ayında terk eden Amerikalı tasarımcı Jeremy Scott'ın yerine gelerek başlamıştı.

Marka, 1983 yılında Franco Moschino tarafından kuruldu. Franco Moschino, alışılmışın dışında ve mizahi bir mizah anlayışı ile tanınan ve tasarıma yenilikçi bir yaklaşım getiren bir isimdi. Bu miras, onun halefleri tarafından sürdürülen bir miras oldu ve Bay Renne'nin keşfetmeye niyetli olduğu bir miras gibiydi.

"Franco Moschino'nun tasarım stüdyosuna bir lakabı vardı: la sala giochi - oyun odası," dedi Bay Renne atandığı zaman. "Bu benimle derin bir rezonansa sahip; moda (özellikle İtalyan moda ve Moschino evi) muazzam gücüyle elde edebileceği şeyi, bir oyun, bir neşe duygusuyla başarmalıdır. Oyun odasının anahtarlarını bana verdiğiniz için teşekkür ederim. Başlamak için sabırsızlanıyorum."


 


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.