ELLE STYLE AWARDS X M.A.C Ödül Töreni İçin Son
  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE

MÜCEVHER DÜNYASININ YENİ ÜYESİ BALMAIN OLDU

Fransız moda evi, cesur moda anlayışı ile yüksek mücevher kategorisine adım atıyor.

Yaratıcı yönetmen Olivier Rousteing'in Bahar 2022 için hazırladığı şovdaki büyütülmüş altın zincir içeren tasarımlar, Balmain mücevher kategorisine bir işaret miydi?

Balmain, yüksek mücevher kategorisine giren en son lüks marka oldu. Fransız moda evi, etik 18 ayar altından, etik minerallerden ve izlenebilir değerli taşlardan yapılmış, cinsiyetten bağımsız ve sosyal sorumluluk sahibi olarak tanıtılan mücevher koleksiyonunu sunacak. Bu yaz piyasaya sürülecek olan mücevher koleksiyonu, 32 parçadan oluşacak.

Balmain CEO'su Jean-Jacques Guével, lüks mücevherleri "Balmain'in lüks evreninin doğal bir uzantısı" olarak adlandırırken, Rousteing, stüdyodan çıkan her şeyin evin cesur kapsayıcılığına, her zaman cesur siluetine sadık kaldığını ve onu mükemmel bir hale getirdiğini belirtiyor.

Yeni girişim için Balmain, geçen yıl Paris'te kurulan ve eski De Beers mücevher CEO'su Francois Delage tarafından yönetilen Adorisa grubunun uzmanlığına güvendiğini söyledi. Adorisa'nın varlık nedenini açıklayan Delage, "Hem Olivier Rousteing hem de Balmain'in gerçek ortakları olmaktan gurur duyuyoruz" dedi. “Kendimizi bağlayıcılar ve kolaylaştırıcılar olarak düşünmeyi seviyoruz. Bu yüzden Olivier ve ekibiyle bu kadar yakın çalıştık ve uzmanlığımızı kullanarak Olivier'in farklı ev tarzı tavrını ve yaratıcı vizyonunu Balmain'in ilk yüksek mücevher koleksiyonuna mükemmel bir şekilde yansıtmasını sağladık. Sürdürülebilirlik ve işçilik taahhütleri, Balmain'in açıkça paylaştığı değerlerdir.

Daha önce Kering'in lüks saatler ve mücevher bölümünün CEO'su olan Delage ve Albert Bensoussan tarafından yönetilen Adorisa Group, moda evleri güzel mücevherler yaparken, onları tasarım, üretim, pazarlama ve dağıtımın tüm yönlerinde destekleyip yönlendirirken, onlarla ortaklıklar kuruyor.

Adorisa, holdingleri arasında Balmain gözlük üreticisi olan Akoni adlı başka bir şirketi de içeren Alsara Investments Group'un bir parçasıdır. Alsara Investment Group, Balmain'in sahibi Mayhoola for Investment'ın CEO'su Rachid Mohamed Rachid tarafından kuruldu.

Adorisa, Balmain'in mücevherlerinin "Fransa'daki en iyi atölyelerde" yapılacağını kaydetti. Marka, dünya çapında Balmain butiklerinde, önde gelen lüks çok markalı kuyumcular ve moda adreslerinde, çevrimiçi olarak satışa sunulacak.

Adorisa'ya göre, “Yüksek mücevher, birçok moda evi için gerçek bir marka ve bir iş fırsatı. Lüksün de en dinamik kategorilerinden biri olan kategoride hala çok az oyuncu var. Balmain, Adorisa Group portföyündeki ilk markadır.